Ana sayfa Rehber Instagram Instagram Bildirim Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

Instagram Bildirim Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

Bazı instagram kullanıcıları ne yaparlarsa yapsınlar Instagram bildirimlerini alamıyorlar. Bu yazımızda kısaca instagram bildirim gelmeme sorununu nasıl çözeriz buna bakıyor olacağız. Yurtdışında farklı ülkelerde kullanıcılar tarafındanda sıkça yaşanan bu soruna getirilen çözüm önerilerilerine bakalım.

Instagram bildirimler açık ama bildirim gelmiyor

1-) Bildirimlerin açık olup olmadığını bir kez daha kontrol edin;

bunun için Ayarlar > Instagram > Bildirimlere İzin Ver kısmında bulunan ecnebi tabiriyle “checkbox”u açık hale getiriyoruz, yeşil hale.

2-) Instagram uygulamasını cep telefonunuzdan kaldırıp yeniden yükleyin. Eğer Android tabanlı bir Akıllı telefon kullanıyorsanız lütfen uygulamayı silmeden önce Uygulama Yöneticisinden verileri sil butonuna dokunmayı unutmayın.

Uygulamayı yeniden yükleyip giriş yaptıktan sonra uygulama bildirimler için sizden tekrar izin isteyecektir. Bunu serbest bırakmayı yani izin vermeyi atlamayın.

3-) Telefonunuzun Rahatsız Etme modunda yada Sessiz konumda olmadığından emin olun.

4-) Eğer iPhone serisi cep telefonlarında bu sorunu yaşıyorsanız Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla yöntemini deneyebilirsiniz. Bu sayede BUG’da kalmış uygulamalarınız bildirim almaya ve düzgün çalışmaya başlayabilir. Bunun için sizden bir parola istenir.

5-) Telefonunuzun işletim sistemi ne olursa yeni bir güncelleme olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Android ve Apple sürekli yeni güncellemeler göndermektedir. iPhone için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edin.

6-) Eğer Instagram bildirimlerini alamamak canınızı çok sıkıyorsa telefonunuza Hard Format atabilirsiniz. Bunun için On/Off butonuna basılı tutarken, Home butonuna (Ana ekran tuşu-cihazın önünde) basın ve basıl tutun ve ekrana Apple logosu gelene kadar basmaya devam edin.

7-) Instagram’a sorunu bildiren bir mesaj atın. Uygulama geliştiricilerine yaşadığınız sorunu özetleyen bir bildirimde bulunabilirsiniz. Instagram’a bir rapor bildiriminde bulunmak için Instagram’a giriş yapıyoruz ardından Ayarlar > Yardım > Bir Sorun Bildir > Bir Şey Çalışmıyor adımlarını takip edip sorununuzu düzgün şekilde anlatıp gönderin.

Bildirimler hala gelmiyorsa altta bulunan video rehberimize göz atabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here