Ana sayfa Rehber Instagram Anket Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Anket Özelliği Nasıl Kullanılır?

Gün geçmiyor ki Instagram yeni bir özellikle daha karşımıza çıkmasın. SnapChat’ten çaldığı hikaye uygulaması ile sosyal medya mecraları arasında açık ara en çok zaman geçirilen uygulama olarak zirveye oturan Instagram, anket özelliğini de geçtiğimiz günlerde kullanıma sundu. Peki Instagram hikayelerinde anket nasıl oluşturulur? Hep birlikte bakalım.

Instagram’da anket nasıl yapılır?

Instagram’da paylaşmış olduğumuz herhangi bir hikayemizin üzerine anket oluşturabiliriz. Anketten kasıt hikayelerinizi görenlere bir soru sormak ve sunmuş olduğunuz iki cevaptan birini seçmelerini sağlamaktır. Instagram bu özelliği ilk tanıttığında yalnızca onaylı yani mavi tikli hesaplarda geçerli olacağı sanılıyordu ancak çok geçmeden durumun böyle olmadığı anlaşıldı. Instagram hesabı olan herkes hikayesinde anket yapabilir.

Anket oluşturmak için hikaye paylaşma ekranına geliyoruz. Paylaşacağımız hikayenin fotoğrafını çekiyoruz yada galeriden son 24 saat içerisinde çekilmiş fotoğraflardan birini seçiyoruz. Ardından sağ üst tarafta bulunan “gülen surat” simgesine tıklıyoruz. Alt tarafta anket, İngilizce adıyla “poll” yazan yere tıklıyoruz. Ve anketimiz hikayemizin üzerine geldi. Şimdi ankette soracağımız soruyu ve cevaplarını belirliyoruz. Ardından paylaş diyoruz. Hepsi bu kadar basit.

Instagram hikayelerinde paylaşılan anketlerin sonuçlarını sadece hikayeyi paylaşan değil tüm herkes görebiliyor. Lütfen bu ayrıntıya dikkat edelim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here