İki WhatsApp Hesabı Kullanmak

Bazı durumlarda çift hatlı telefona sahip olmak yada iki farklı telefon kullanıyor olmak WhatsApp konusunda sorunlar yaratabiliyor. Şöyle ki bizde iki farklı WhatsApp hesabı kullanmak yada iki telefon üzerinde ortak bir WhatsApp hesabı kullanmamız gerekebiliyor. En nihayetinde Android cihazlarda bu mümkün olan bir durum. Ancak uyulması gereken bazı şartları ve yapılması gereken bazı işlemleri var. Hazırsanız başlayalım.

Android Telefonda İki Whatsapp Hesabı Nasıl Kullanılır?

Şayet iki akıllı telefon kullanıyorsanız yada cihazınızda iki sim kart mevcut ise iki ayrı Whatsapp hesabınız olsun isteyebilirsiniz. İki farklı telefon olsa da bir telefon üzerinden iki Whatsapp hesabını da görmek ve kullanmak isteyebilirsiniz.

Böyle bir durumda yapmanız gereken işlem çok kısa ve basit. Ancak aşağıdaki adımları uygulamak için telefonunuzun sürümü Android 5.0 veya daha üzeri bir versiyonu olması gerekmekte. Ayrıca bazı telefon modellerinde misafir modu bulunmayabiliyor.

1-) Android misafir kullanıcıyı kullanmanız gerekmekte.
2-) Android misafir hesabına girdikten sonra bir e-posta hesabına bağlayın ve Google Play hesabınızı açın.

3-) Daha sonra bildiğimiz üzere App Store’dan Whatsapp uygulamasını telefona indirin.

4-) Whatsapp uygulaması telefon numarası istediğinde, eğer çift sim kart kullanıyorsanız doğrulama kodu otomatik olarak algılanır. Eğer başka bir telefon numarası giriyorsanız o telefona gelen doğrulama kodunu aktarın.

Daha sonra Whatsapp uygulaması başlayacaktır.

Bu yöntem ile aynı telefonda iki farklı kullanıcı, iki Whatsapp hesabına sahip olabilirsiniz. Aslında işin temeli Android Misafir kullanıcıda bitiyor.

Bir cevap yazın