İki Bilgisayar Tek Monitör

Artan teknoloji ihtiyacımız, her işimizi bilgisayarlar üzerinden yapıyor olmamız ve devletlerin bile hizmet verdiği sektörleri bilişim ile yürütmeye başlamasıyla bilgisayarlar her alanda bize lazım olmaya ve lüksten öte ihtiyaç olmaya başladı. Ancak bazı senaryolarda bir ortamda birden fazla bilgisayarla çalışmak zorunda kalabiliyoruz. Hal böyle olunca her bilgisayar için bir monitör kullanmak hem alansal manada hem de ekonomik olarak bizleri zorluyor. Hatta IT sektöründen bazı arkadaşlar yeri geliyor bir odada 7-8 kasa tek monitörle çalışıyorlar. Peki bunu nasıl yapıyorlar. Hazırsanız başlayalım.

Birden Fazla Bilgisayarı Tek Ekranda Yönetmek

Bu iş için ihtiyacınız olan tek şey bir Kwm Switch’dir aslında. Pekİ Kwm switch nedir? KVM Switch (KVM kısaltması Klavye, Video, Mouse kelimelerini temsil eder.) birden çok bilgisayarın erişiminin tek bir klavye, video monitör ve mouse vasıtası ile yönetilmesini sağlayan donanım cihazıdır. Gelişmiş switchler 64 farklı bilgisayarı bir monitöre bağlama imkanı sunabilir. Genellikle Türkiye piyasasında bulunan Kwm switchler analog tabanlıdır. Yani sistemler arasında geçiş yaparken cihaz üzerinde bulunan butonu yada klavye kısa yolunu kullanırsınız.

kwm switch fiyatları
Kwm Switch Tavsiyeleri

Doğrusunu söylemek gerekirse Türkiye’de bu pazarı S-Link denen firma domine etmiş durumda. Hem uygun fiyatlı hem de kaliteli, baş ağrıtmayacak cihazları var. İnternet üzerinden 2 Portlu (2 Cihaz bağalanabilen) yada 4 Portlu olanlarından birini tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın