Ana sayfa Rehber iCloud Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

iCloud Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

iCloud şifrenizi mi unuttunuz? Sorunu çözmek için ne yapacağınızı mı bilmiyorsunuz? O zaman sitemize hoş geldiniz değerli arkadaşlar. Tek yapmanız gereken birkaç tıklama ile bizleri takip etmeniz olacaktır. Bildiğiniz gibi Apple kimliğinizin bir parolası olan bu şifre, iCloud olarak pek çok hesaba erişmenizi sağlayacak. Bu yüzden bu şifreyi unutmanız, sizin için bir sorun haline gelebilir ama panik yapmayın. Çünkü çözümü de var.

Öncelikle Apple Kimliği ID kısmına gelin ve ardından orada yer alan parolanızı sıfırlayın seçeneğine tıklayın. Bu sayede işleriniz çok daha kolay ve rahat olacaktır. Ardından Apple kimliğiniz yeniden oluşturulacağı için rahat bir şekilde giriş yapacaksınız ve bu da sizin için büyük bir artı yaratacaktır. Apple kimliğimi unuttum demeniz yeterli olacaktır sonrasında. Ardından şu detaylara dikkat etmelisiniz;

icloud şifremi unuttum nasıl açabilirim?

  • İlk adım güvenlik sorusu ve bu soruyu doğru cevaplamanız gerekiyor,
  • Kayıt olduğunuz anda girdiğiniz cevapları yazmanız gerekiyor burada
  • Ardından soruları yanıtladıktan sonra doğum tarihinizi girip ileri diyorsunuz ve sonrasında yeni parola girme ekranınız gelecek. İşte burada yeni bir parola oluşturacaksınız.
  • Eğer bu yöntemi yapamıyor iseniz diğer yöntemi kullanabilirsiniz. E mail hesabınıza bir parola sıfırlama linki atabilirsiniz. Bunun için de e posta ile şifre sıfırlama yöntemini seçmeniz olacaktır. Sisteme giriş yapmış olduğunuz e posta adresini girerek sıfırlama maili alırsınız ve bu sayede yönergeleri izleyerek hesabınız için yeni ve orijinal bir şifre oluşturursunuz.

Bu kadar kolay bir işlem ile unuttuğunuz iCloud şifrenizi hatırlamanıza gerek kalmadan yenisini yapmış olursunuz. Bizce bir deneyin. Çünkü en net çözümler bu şeklide çıkacak karşınıza. Bu iki yöntem en hızlı yöntemdir değerli arkadaşlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here