Ana sayfa Rehber HP LaserJet 1010 Windows Sürücüsü Nasıl Bulunur?

HP LaserJet 1010 Windows Sürücüsü Nasıl Bulunur?

Bazı yazıcılar vardır ki temel işlevlerini yerine getirebildikleri gibi uzun yıllarda sorun çıkarmadan yazı çıkarmaya devam ederler. Bu tarz printerlara bizler “taş gibi yazıcı” deriz. Ancak sonraki yıllarda işletim sistemlerinin değişmesiyle birlikte bu yazıcılarımızı sistemlerimize kurmak istediğimizde driver sorunu yaşamaya başlarız. Çünkü yazıcının üretici firması sürücü desteğini çekmiştir. Haliyle yazıcı boşa düşer. Sizde sağlam yazıcınızı kullanamama noktasına gelerek üzülürsünüz. Aslında bu olay Hp, Canon gibi büyük firmaların yeni ürünlerine satmak ve onlara pazarda yer açmak için tüketiciyi yeni satın almaya itme taktikleridir. Ancak yanlış hesap bizden döner. Hp Laserjet serisinin 1010 isimli klasik yazıcısı da bahsettiğimiz sağlamlıktadır ancak yeni sistemler için sürücü desteği Hp tarafından çekilmiştir. Peki elimizde kalan sağlam 1010 cihazını Windows 7 ve sonrası sürümlerde nasıl kullanırız buna bakalım. Hazırsanız başlıyoruz.

hp laserjet 1010 windows 7 windows 8 kurulumu

HP LaserJet 1010 Windows 7 ve Windows 8 driver sorunu nasıl çözülür?

1. Öncelikle HP LaserJet 1010 yazıcınızı bilgisayarınıza bağladığınızdan emin olun.
2. Ardından Windows Yazıcı Ekle kısmına gelin.
3. Yazıcı bağlantı noktası olarak Port DOT4_001 seçin.
4. İleri dedikten sonra Windows Update üzerinden HP LaserJet 3055 PCL5 (HP) yazıcısını seçin.
5. İsim olarak da “HP LaserJet 1010” adını verebilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra yazıcınızı gönül rahatlığıyla kullanmaya devam edebilirsiniz. Sorun yaşadığınız kısımları yorum bölümünden sorabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. “HP LaserJet 1010 Windows 7 ve Windows 8 driver sorunu nasıl çözülür?” başlıklı yazıyı ilgiyle okudum. yardımlarınız için teşekkürler…
    Belirttiğiniz gibi, HP LaserJet 1010 yazıcıyı bilgisayara bağladım. Yazıcı Ekle kısmına geldim.
    Dediğiniz gibi, Yazıcı bağlantı noktası olarak “Port DOT4_001″i seçmek istedim ama seçemiyorum. Burada böyle bir seçenek çıkmıyor.
    Bu konuda yardım isteyebilir miyim acaba? Teşekkürler…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here