Ana sayfa Rehber HP 500-508NT Masaüstü Pc

HP 500-508NT Masaüstü Pc

Merhaba arkadaşlar sizlere yeni almış olduğum Standart Ev Bilgisayarı  amaçlı üretilmiş olan HP 500-508NT AMD FX 770K Bilgisayarını tanıtacağım. Hp firması birçok sağlam ürünleriyle vede arge çalışmları olan kaliteli firmalardan bir tanesidir.Tercihimi bu yönden kullandım. Amacım Extreme ürünlerden ziyade derli toplu bir kullanımı olan içinde birçok şeyi bulunduran cihaz işime geldi açıkçası… Şık oluşuda cabası..

Bilgisayar_4831628

İşlemcisi AMD FX 770K Turbo özellikli 3.5GHZ  işlemci 4 çekirdekli oluşu ile çok çekirdek destekleyen uygulamalarda sizi üzmeyecektir. Dahili 4Mb Cache bellek ile zaten o fiyat aralığındaki Amd 6300 serisi ile eşdeğer özellikler sunuyor. Bu işlemci piyasada bundle olarak satılmıyor.. Muhtemelen Hp Adına üretilmiş  özel bir işlemcidir.

Anakar olarak Msi markasının Orchid modeli ile bünyesinde , Wifi aparatı Realtek HD ses çıkışı bulunmaktadır. Ayrıca anakartın bünyesinde bulunan soğutucu Cooler Master başarılı  ve sessiz soğutma! bulunuyor.. Kesinlikle ISINMIYOR! önyargılarınızdan kurtulun! Bilgisayarı 2 gün açık bıraktım kapanma ısınma yapmadı kefilim!c04311282

Cihazda HP AMD R7 240  4GB 128 Bit  modeli bulunmaktadır ; Chipseti Ati den alıp kendine ait bir kart yapmakta bu kart orta ve üst düzey bütün oyunları oynatsada üst düzey oyunlarda ayarlarını  ayrıntılarını biraz kısmak zorunda kalabiliriz Zira 4GB olması o ekran kartının Pro olduğunu göstermez.. Ama gerçekten ayrıntı olarak çok fazla birşey beklemeyenler için üretilmiş ne üzüyor ne uzuyor.. CS GO , GTA 5 gibi OPTİMİZASYONU iyi yapılmış oyunlarda gereken akıcılığı verebiliyor Hd ayarlarında.. bu da birçok kişi için yeterli olacağını düşünüyorum.

Bilgisayar_4831628(2)

Hardisk olarak 1TB 7200 dönüş hızında Toshiba markalı Hd ile geliyor.. Toshiba ile iyi anılarımız olmasada yeterli olacağını düşünüyorum. 7200 olması zaten bir avantajdır.

Ram  olarak 8GB 1600 MHZ Samsung geliyor.. Samsung bellek ve işlemci konusunda tecrübeli bir firmadır.. 2. Slotu boş olduğundan 2. bir 8GB ile gayet iyi çalışıp 16 GB destekleyecektir.

Kasa 180 w Power ile geliyor.. buda düşük seviyeli ekran kartları için yeterli miktardır.. Hem tüketimin düşük olmasını sağlıyor. Kasa yaklaşık 6-8 KG arasında MidiTOWER  özelliktedir. Ön kısmında birçok bellek kartılarını destekleyen giriş bulunmaktadır. Ayrıca ön kısmında kulaklık & Mikrofon soketi bulunmaktadır.. arka tarafa ses sistemi bağlayabilir kulaklık takılınca arka kısmını otomatik bir şekilde iptal edebiliyorsunuz..

Cihazın bünyesinde DVD /CD okuyucu ve yazıcı bulunmaktadır. Bu sayede birçok yazım işinizi yapabilirsiniz.. Her ne kadar eski  versiyon gibi görünsede çokça işimize yarayabiliyor..

Hp firması içindeki donanımları çakma çin mallarından değil piyasada isimleri bilinen çeşitli ürünlerden almış

Özet olarak bu özellikleri topladığınız zaman 1750 civarını bulduğundan toplamak için zaman kaybedip uğraşmayın sırası geldiğinde  hazır bilgisayar almanız sizin işinizi fazlasıyla görecektir… 1400  lira civarındaki bu pc gerçekten uygun zira uygun olmasının sebebi yanında işletim sisteminin olmaması (ubuntu ücretsiz bir işletim sistemi)  bu tasarım harikası cihazı kesinlikle seveceksiniz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here