Ana sayfa Rehber Hootsuite Nedir? Nasıl Kullanılır?

Hootsuite Nedir? Nasıl Kullanılır?

Hootsuite, bir sosyal medya aracıdır. Depolamaya yarar. Hootsuite sayesinde yönettiğiniz sayfalar varsa tek bir sosyal medya üzerinden bütün sosyal medyalarınıza paylaşım yapabilirsiniz. Bu sosyal medya sayesinde yapmak istediğiniz paylaşımları saat verebilirsiniz. Bu sayede işiniz olduğunun da ekstra bir çaba harcamanıza gerek kalmaz. İstediğiniz zaman yapmak istediğiniz paylaşımının zamanını değiştirebilirsiniz.

Hootsuite Nasıl Kullanılır ?

Aslında bu programın kullanımı oldukça kolaydır. Bu programı Kullanmak için ilk önce bir kimlik oluşturmalısınız ve giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra paylaşımda bulanmak istediğiniz sosyal medyaların e – mail ve şifrelerini girerek hoosuite ile bağlantı kurmalısınız. Uygulamada karşımıza çıkan Punlisher seçeneğini tıklamanız gerek. Daha sonra karşımıza iki seçenek daha çıkacak. Bu seçenekler, ” send to ” ve ” compose message ” olacaktır. ” Send to ” paylaşım yapmak istediğiniz sosyal medyayı seçmenizi sağlar. ” Send to ” seçeneğinden istediğiniz sosyal medyayı seçtikten sonra ” compose message ” ye gelmelisiniz. ” Compose Message ” mesaj yazmanızı sağlar.

Bir diğer seçenek de “add a link” tir. Bu seçeneğe tıklayarak paylaşacağınız Url yi bu alana kopyalayarak kısaltıp paylaşabilirsiniz. Ataç ikonu ise paylaşımınıza görsel eklemenizi sağlar. Yukarıda bahsettiğimiz zaman ayarlamasının ise takvim ikonundan oluşturabilirsiniz. Saat ve zamanı ayarlandıktan sonra ” schedule ” seçeneği ile kurulumunuzu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca. uygulama ile yer bildirimi de yapabilirsiniz. Bu uygulamayla Facebook, Twitter, Linkedin, Google +, instagram, swarm, scorp, younow, snapchat vb uygulamaları kontrol edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here