Ana sayfa Rehber Her Güncelleme Güncelleme Değildir!

Her Güncelleme Güncelleme Değildir!

Sizlere kendi fikirlerimden oluşan ve benim gibi birçok kişinin aynı şeyleri düşündüğü fikirlerden bahsedeceğim. Malum bazı markalar özellikle bunu Samsung yapıyor.. birçok telefonuna güncelleme verirken telefonların fabrikadan çıktığı performansın düşürdüğü görülüyor.. Yani herkes güncelleme yaptım şöyle dolu” minvalinde sorunlar ile uğraşıyor…

Bu gelen yeni güncellemeler telefona çok birşeyler katmazken kattıklarını da teker teker götürüyor.. telefonlar hantallaşıyor… Tabiki ki bu güncelleme durumunu Google Firmasıda destekliyor.. kendi uygulamaları Salak saçma yenilikler ile kod yığınları haline getirilirken Daha önceden çalışan Samsung Galaxy Wonder ( Orta segment 512 Mb Ram Tek Çekirdekli) telefonunda çalışan uygulamalar zamanla kasmaya ardından telefonun şişmesine sebep oluyor…Önceden Facebook 50 MB ken birçok özelliği takır takır çalışırken şimdi 250 Mb lık kapladığı alan ile bize Messenger uygulamasını zorunlu tutuyor.. Yani bu yenilik gibi gözüken birçok şey bizim performansımızdan çalıyor.. Eskiden Samsung Galaksi ; S1 – S2 -S3 -S4 gibi şaşalı reklamlar ile çıkmış ve şimdi hepsinin unutulmaya yüz tuttuğunu  ve Google firmasının Saçma sapan uygulama güncellemeleri ile telefonu hantal haline çevirdiğini hissediyoruz.. Yada yeni modaya uyan Apple firması da artık eskisi gibi güncellemerini stabil yapmıyor her zaman en alttaki seriyi mağdur bırakarak yeni bir Apple ile daha iyi bir performans sizleri bekliyor mesajı veriyor.. Hep aynı  YENİ BİR TELEFON alma ihtiyacı doğurtuyor..(Edilgenlik)

Kapitalist dünyada firmalar ürünleri satabilmek için ürünlere ilk günlerde ortada gözükmeyen kusurlar oluşturup sonrada ortaya çıkmasını sağlıyor.. En basitinden eskiden 1 kanvas pantolon  (Chino) alırdık, 2-3 Sene kullanırdık şimdi 1 sezon giyiyoruz sonra rengi solmaya başlıyor.. Aslında bitmeyen batarya bile yapmaları zor değilken şimdi biten bataryalar ile bizleri zor duruma sokuyorlar  ;Ardından yeni bir ürün çıkarıp bakın size bataryası daha uzun giden bir ürün yaptık deyip piyasaya sunuyorlar.. Bunlar hep Bizans oyunları =)

fullscreenBurada ki anlam şu.;

Sistem bize TÜKET!-HARCA!-EN İYİSİ OL! gibi insan nefsinin arzulamasını , zaaflarını okşayan  reklam ve kurgular ile bizi kontrol ediyor…! Birçok ürüne bakıyoruz hemen hemen birbirlerini tekrar eden yapıdalar.. değişen; Reklam stratejisi ,Algı operasyonu vs..

Bunca şey anlattım..

Burada Sonuç olarak  ; İhtiyacımız olan doğru ürünü almak. Gereksiz israfdan kaçınmak. ve mobil cihazların Güncellemeleri yapmadan önce diğer güncelleme yapanların yorumlarını okumak…  Her ürün en iyisidir her pahalı ürün en iyisidir kanısını yenmek… Marka güvendir herşeydir ama gereksiz pahalı ürünlerinden peşinden gidip ardından modası geçince yüzünüze bile bakmayan firmalarında notunu veriniz..  Güncelleme  ayarlarını kapalı tutarak gerekisz Google güncellemelerinden de etkilenmezsiniz..

Bunlar beni kendi fikirlerim umarım birşeyler katmışımdır…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here