Ana sayfa Rehber Hangi Site Hangi WordPress Temasını Kullanıyor

Hangi Site Hangi WordPress Temasını Kullanıyor

Bundan yaklaşık 7 ay kadar önce şu anda okuduğunuz siteyi kurup yola çıktığımızda önümüze gelen ilk problemdi hangi temayı kullanmalıyız sorusu. O günlerde bu konunun üzerinde fazla durmadan basit bir site olsun bizde bildiklerimizi paylaşalım düşüncesinde olduğumuzdan çok üzerinde durmamıştık.

Ancak aradan geçen aylar sonunda site belirli bir sisteme oturmaya başlayınca bazı basit sorunlar büyüdü ve temayı değiştirme gereği hissettik. Aşağı yukarı 3 hafta kadar bize uygun bir tema aradık durduk. Nihayetinde de bulup değiştirdik ancak bu süreçte anladım ki Türkiye’de blog yazmak kadar blogunuza uygun tema bulmakta bir hayli zor.

Neden mi? Bir defa güzel temaların çoğu ücretli, aslında bu başlarda beni korkutmuyordu parası neyse verir alırız diyordum ancak devamında dünya’da bu konuda yeterince ilgili bir firma bulunmadığına kanaat getirdim. Parayı alıp temayı size veriyorlardı peki ama ya sonra? Destek konusunda bir çok sıkıntı çıkacağı gün gibi ortada idi. Diğer taraftan para verip en beğendiğiniz wordpress temasını da satın alsanız mutlaka bir yerleri size kötü görünecek ve değiştirmek isteyecektiniz, zaten ben değiştirmek istedikten sonra oturur komple kendim yaparım daha iyi.

hangi site hangi wordpress teması öğrenme

Her neyse aslında bu yazının konusu sitemizin hikayesi değil elbette gelelim aslına. Efendim diyelim ki WordPress alt yapısıyla oluşturulmuş çok güzel bir site gördünüz ve temasını merak ettiniz. İyi ama bu template’in adı nedir? İşte burada size yardımcı olması açısından bir site önereceğim, beğendiğiniz sitenin temasını öğrenmek için o sitenin url’sini yazarak sorgulama yapabilir ve devamında da temanın adını ve üretici firmasına kadar öğrenebilirsiniz. Aradan geçen zaman içerisinde tavsiye ettiğimiz site geçerliliğini yitirmiş. Bir öncekinden daha başarılı olan bu siteden hangi tema kullanılıyor konusunu halledebilirsiniz. Wp temayı öğrenme işlemini böylece halletmiş olduk hepsi bu kadar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here