HandsFree Aux Bluetooth Araç Kiti ile Müzik Dinlemek

Merhaba arkadaşlar. Birçoğumuz hevesle yeni yeni arabalar alırken bazem donanımdan kısmaya çalışan belli malum araba firmaları arabanın Bluetooth özelliğinden kırpabiliyorlar. Bluetooth teknoloji olarak çok yeni bir yöntem değildir lakin gelişen Bluetooth 3.0 ile hem müzik yayını yapabilirken hemde yolculuk esnasında Eller Serbest ( Handsfree) olarak kullanıyor bu sayede rahat bir şekilde telefon görüşmesini yapabiliyorsunuz. Normalde bluetooth özelliğine sahip bir navigasyon cihazı aldığınızda ; 1200-2500 arası para vermek zorunda kalacağınızdan bu fiyatları vermeden yaklaşık 15-30 lira arasında hem kablosuz özgürlüğü sağlarken hemde  aracınızın orjinalliğini bozmamış oluyorsunuz, ekonominin tadına varıyorsunuz.

Ayrıca Kasetçalarlı eski teybe (tape /band)  sahip cihazlarınıza da kablosuz özellik kazandırabiliyorsunuz. Kaset adaptörüne HandsFree Aux Bluetooth Araç Kiti bağlayarak cihazını rahat bir şekilde kablosuz özellik kazandırabiliyorsunuz. Genelde aracının orjinalliğini bozmak istemeyen kişiler için kullanışlı bir özelliktir. Ayrıca Araçlar için üretilen Fm Transmitter özellikli cihazlar kalabalık şehirlerde boş frekanslar olmadığından ; özelliklerini tam olarak kullandıramayabiliyor ve ses kalitesi daha düşük olabiliyor. Bundan ötürü bu teknoloji sizi daha iyi bir kalitede 4 hoperlorden konuşma sesi gelecek şekilde özellik kazandırılabiliyor.

Kablolu olan Müzik kulaklığınıza kablosuz özellik kazandırabiliyorsunuz. Bu sayede kablosuz kulaklık parasından ekonomi yapmış oluyorsunuz.

Bu aynı zamanda Kablosuz özelliği olmayan  ev sinema sisteminizin Aux girişi yordamıyla çok rahat ve yeterli kalitede müzik dinleyebiliyorsunuz.Özetle Birçok Aux girişine sahip cihazlara kablosuz özellikler sağlayabiliyor. Teknolojinin sağladığı kolaylıkların keyfini çıkarabiliyorsunuz.212930235_tn30_0

Ses Kalitesi Olarak

Araç içerisinden telefon görüşmesi yaptığımda Standart Ses kalitesi sağlıyorum.Görüşme esnasında biraz daha tonlu konuşmak iyi olacaktır.Zaten bu tarz HandsFree Aux Bluetooth Araç Kiti kitlerinin kaderi budur En pahalısında bile kalite bir miktar düşebilecektir.

Müzik dinlerken kesinlikle sizi tatmin edecek ses kalitesine sahiptir. Bluetooth 3.0 Spesifikasyonuna sahip olduğundan yüksek oranlı bit veri aktarımı ile ses kalitesi standart veya üstü olacaktır. AptX kodec( Sıkışmış Sesi Yükselten Algoritma)  sahip olmaması biraz kaliteyi düşürebiliyor. Özetle Standart kullanıcıyı fazlasıyla memnun edecektir. Ayrıca Sesi kısık olan Sony Xperia Z1 cihazımın sesinide (Aux Girişine göre) bir miktar desibel olarak arttırmış oldu.

Aux-Kablo(2)

Özel Olarak ; Bu fiyat aralığında normal kaliteli ses almak bile bence büyük bir avantaj olacaktır.

Tavsiye ediyorum

Screenshot_2

Özellikler:
1. Bu müzik alıcısı (eller-serbest) cep telefonu veya vericiler müzik almak için tasarlanmıştır
2. Bu müzik alıcısı otomobil içinde bulunan müzik sistemini aux girişi olan bütün cihazlarda  bir ses giriş jakı ile kullanılabilir.
3. Mevcut ev veya araç ses sistemine akıllı telefonu ya da MP3 çalar müzik dinleyin.
4. Araba içinde eller serbest telefonla konuşabilirsiniz ve telefondaki bütün sesleri araç müzik sistemine gönderebilirsiniz.
5. Ayrıca blutooth kulaklık olarak kullanabilirsiniz.
6. Sadece bir düğmeye kullanarak, kolayca müzik ve telefon arasında geçiş yapabilirsiniz.
 Evrensel-3-5mm-Streaming-Araba-A2DP-Kablosuz-Bluetooth-AUX-Ses-Müzik-Alıcısı-Adaptörü-Telefon-MP3-Için.jpg_640x640
Teknik Özellikler:
1. Blutooth standardı: Blutooth V3.0 + EDR, Sınıf 02:33 “
2. İletim mesafesi: 10m
3. Eller-serbest
4. Stereo ses profili: A2DP
5. Frekans: 2.4GHz
6. Sertifikalı BQB, CE VE FCC
7. 3.5mm stereo ses çıkışı
8. Uyku modu
9. Güç kaynağı: Şarj mini-USB kablosu ile
10. Çalışma süresi: 8 saate kadar
11 araç şarz usb girişi ile şarz edebilirsiniz.
Screenshot_1

 

ürün hakkında kısa  bilgiler verdim.Ürün tüm akıllı telefonlar ile uyumludur.Ayrıca Bluetooth 3.0 özelliği olduğundan daha az enerji tüketimi vede daha uzun menzillere çıkabildiğinden oldukça kullanışlıdır.

Original-iwown-i5-Plus-Smart-Wristband-iwown-i5-Smart-bracelet-for-samsung-Iphone-xiaomi-huawei-android

Evrensel-3-5mm-Streaming-Araba-A2DP-Kablosuz-Bluetooth-Araç-Kiti-AUX-ses-Müzik-Alıcısı-Adaptörü-Için.jpg_640x640

∇Ayrıca  akıllı bilekliğe sahip olan arkadaşların ( İwown i5 plus) Bluetooth bağlantıları Kesilmediğinden çağrı esnasında (Çift Bluetooth Bağlantı Senkronizasyonu /Aynı anda hem kite bağlantı hemde bileklik bağlantısı ) arayan kişinin ismi çıkabiliyor bu sayede yolculuğunuz daha güvenli hale geliyor.

Çok daha farklı fikirleri ve önerileri olanlar soruları olanlar yorum yapabilirler.

2 Yorum
Bir cevap yazın