Google Pixel Ses Sorunu Çözüldü

Sıkıcı tasarım bir yana, Google Pixel ve Pixel XL, şu anda satın alabileceğiniz en iyi premium Android telefonlardan ikisidir. Ancak hoparlörlerinde, özellikle yüksek sesle kullanmaya çalışırken sorun çıkabilir. Dünyanın muhtemelen aşık olduğu Pixel, şu anda Google’ın amiral gemisi olan en büyük mesele, cihazı müşteriye nasıl satılacağıdır. Bununla birlikte, telefonu alabilenler için, sorunlar biraz farklıdır. Kullanıcılar geçtiğimiz yıldan bu yana cihazın hoparlörlerindeki statik bozulmayı bildiriyordu ve bugüne kadar şirket net bir çözüm sunamamıştı.

Ses en üst seviyelere çıkardığında Pixel ve Pixel XL’in bir ses bozukluğu sergileyen bir video yayınladıktan sonra dikkat çekti. Perfect Piano uygulaması yüksek seste hiç çalışmıyor yada parmaklarınızı tuşlarda gezdirdiğinizde patlayan bir cızırtı çıkıyor. Hoparlörlerde sorun olsa da kulaklıklarda yok gibi görünüyor.

Ekim Ayından Beri Devam Ediyor

Google Pixel sahipleri, Ekim ayından bu yana sesli arama ve tıklama konularında raporlar yayınlıyor.

Pixel XL ses sorununun “konuşma radyo veya Chrome’da oynatılan müzik, Facebook, TuneIn Radyo, YouTube, vb.” kullanıcılar tarafından belirtilmiş.

Farklı kullanıcı raporları göz önüne alındığında, hoparlör problemlerine neyin sebep olduğunu tam olarak belli değil.

Google’a ulaşanlar şirket sözcüsünden şu ifadeyi aldı: “Pixel’deki bazı uygulamaların ses kalitesini etkileyen bu konunun farkındayız ve aktif olarak bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.”

Şubat Ayında Düzeltme Geldi

Neyse ki, bu soruna yönelik bir düzeltme yoluna devam ediyor – Pixel için Şubat güvenlik düzeltme eki piyasaya sürüldü ve Pixel’i olan birkaç Reddit kullanıcısı artık sorunla karşılaşmadıklarını bildiriyor.

Bir düzeltme beklerken, farklı bir ses sürücüsünden yararlanan kullanıcılar özel biçimdeki bir geçici çözüme yöneldi. Her zaman olduğu gibi cihazınızdaki hazır yazılımlarla uğraşmak büyük bir risk taşıyor ve önerilmemektedir, bu nedenle Google’ın şikayetleri duyduğunu ve muhtemelen onları yakında çözeceğini görmek cesaretlendiricidir.

Bir cevap yazın