Ana sayfa Rehber Google Görsellerde Resmi Görüntüle Butonu Nasıl Eklenir?

Google Görsellerde Resmi Görüntüle Butonu Nasıl Eklenir?

Geçtiğimiz günlerde Google yeni bir güncelleme yayınladı. Yapılan güncelleme ile birlikte artık Google Görsellerde yaptığımız aramalarda karşımıza çıkan resimleri doğrudan resimin bulunduğu web sitesine gitmeden görüntüleme işi tamamen yalan oldu. Bu güncelleme ile Google, görselleri sunucusunda barındıran web sitelerine daha fazla trafik yollamak sağlamayı amaç edindiğini açıkladı.

Ancak bu yeni uygulama son kullanıcılar için çokta sevilen bir eylem olmadı. Çünkü bize lazım olan görseli direk Google Görseller’de tam ekran olarak görüntüleyip bilgisayarımıza “Farklı Kaydet” işlemi yapabiliyorduk. Ancak şimdi görselin bulunduğu web sitesini illaki ziyaret etmemiz gerekecek. Aslında enseyi daha fazla karartmaya gerek yok. Bundan bir kurtuluş yolu var.

Çözüm için Google Chrome tarayıcınıza indireceğiniz bir eklenti ile birlikte yine “Resmi Görüntüle” butonuna sahip olabilmemiz mümkün. Buradan ilgili eklentiyi Chrome web browserımıza ekliyoruz. Yapılan bu saniyelik işlemle birlikte yine eskisi gibi istediğimiz görseli web sitesine gitmeden Google üzerinden görüntüleyebiliyoruz.

Yukarıda bahsedilen eklentiyi tarayıcınıza entegre edemediyseniz sayfanın en üstünde bulunan videodan detaylı anlatımı takip edebilirsiniz. Hepsi bu kadar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here