Ana sayfa Rehber Google Chrome Sürekli Gizli Sekmede Nasıl Açılır?

Google Chrome Sürekli Gizli Sekmede Nasıl Açılır?

Bildiğiniz gibi çoğumuz Google Chrome internet tarayıcısına girdikten sonra gizli sekme moduna geçiyor ve gizliliğin tadına vararak internette sörf yapıyoruz. Ancak bu durum belirli bir süre sonra insanda alışkanlık yapıyor ve her defasında gizli sekmeyi açmak zor gelebiliyor.

İstiyoruz ki her girdiğimizde zaman kaybetmeden iz bırakmayan gizli moda geçelim ve girdiğimiz siteler hiçbir zaman kaydedilmesin. Yani her zaman gizli modda açılsın. Her ne kadar ütopik bir konu gibi görünse de aslında çok kolay bir işlem ile bu sonuca varılabilir. Hazırsanız başlayalım.

Her zaman otomatik olarak Gizli – Özel Chrome modunu başlatmak

Öncelikle bilgisayarınızda Google Chrome’a girerken hangi simgeyi kullandığınızı tespit edin. Bu bazen masaüstünde bir simge yada araç çubuğunda bulunan bir kısayolda olabilir. Kullandığımız kısayolu bulduktan sonra sağ tuş – özellikler yolunu takip ediyoruz.

Karşımıza gelen pencereden hedef yolu olarak bulunan adresin sonuna gelip bir boşluk bıraktıktan sonra –incognito  komutunu buraya ekliyoruz. Tamam deyip kaydettikten sonra artık her defasında gizli sekmeye girmeye gerek kalmadan otomatik olarak gizli modda açılış yapmış olacaksınız. Tekrar eski haline döndürmek için bu kodu silmeniz gerektiğini unutmayınız. Şimdi rahatlıkla gizli sitelerinize iz bırakmadan girebilirsiniz.

Eğer Google Chrome’da gizli sekme nasıl açılır bilmiyorsanız ilgili içeriğimizi mutlaka okuyun.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here