Google Chrome Kullanılabilir Soket Bekleniyor Hatası

Gün geçmiyor ki yeni bir Google Chrome hatası bizleri karşılamasın. Tarayıcılar basit yapıları nedeniyle genellikle çok sorun çıkarmayan yazılımlar olarak bilinirler. Ancak söz konusu Chrome olunca işin rengi değişiyor. Görev yöneticisinden kontrol ettiğinizde Ram üzerinden en çok çalan yazılımlardan biri olması aslında birçok şeyi ifade ediyor. Google Chrome bir tarayıcıdan daha fazlası.

Her neyse çok uzatmadan kullanılabilir soket bekleniyor hatasını mercek altına alalım. Genellikle yeni bir sekme açıldığında sayfanın en alt bölümünde “Kullanılabilir soket bekleniyor” yazısı çıkıyor ve bu şekilde kalıyor. Bu olay yani “kullanılabilir soket bekleniyor” mesajının bekleme zamanı bir hayli uzun sürüyor ve beklerken kanser oluyoruz. Ama merak etmeyin çözümü çok basit.

Kullanılabilir Soket Bekleniyor Hatası Nasıl Çözülür?

1-) Tarayıcının adres satırına aynen bunu yazarak adrese gidiyoruz.
chrome://net-internals/#sockets
2-) Açılan sayfada önce Close Idle Sockets sonrada Flush Socket Pools butonlarına tıklayarak soket bağlantılarını sıfırlıyoruz.
3-) Google Chrome Hakkında kısmından güncel versiyonu kullandığımıza emin olduktan sonra işlem tamam demektir.

Şimdi tarayıcınızı yeniden başlatabilirsiniz. Soket hatası bu şekilde son bulmuş oldu. Sorunlarınızı alt kısımda belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın