Ana sayfa Rehber Google Chrome Gizli Pencere Nasıl Açılır?

Google Chrome Gizli Pencere Nasıl Açılır?

Bazen girdiğimiz İnternet sitelerini, gezindiğimiz sayfaları kimse görmesin isteriz. Böyle durumlarda internette gezindikten sonra geçmişi temizle işlemiyle uğraşmaktansa bilgisayarın girdiğimiz sayfaları hiç kaydetmemesi çok daha iyi olur. İşte bunun için yeni nesil internet tarayıcılarında gizli sekmeler yada gizli pencereler imdadımıza yetişiyor. Google Chrome da gizle sekmeyi nasıl açarız buna bakalım.

Google Chrome Gizli Oturum Açma

1.Google Chrome açılır.

2.Adres çubuğunun sağında bulunan üç tırnak simgesinden “Yeni gizli pencere” seçeneği tıklanır.

3.İşte Gizli Pencere Ekranı

4.Artık girdiğiniz hiçbir sayfa kaydedilmeyecek.

“Gizli sekme” veya “Gizli Pencere” denilen bu yöntem ile internet tarayıcı geçmişiniz ve şifreleriniz, tarayıcıyı kapattığınız anda yok olacak ve kayıt altına alınmayacak.

Hepsi bu kadar. Google Chrome Yeni gizli pencere açmanın kısa yolu ise Ctrl+Shift+N. Gördüğünüz gibi gizli modda chrome tarayıcısını açmak son derece kolay.

Eğer zorlandıysanız video rehbere göz atın.

Mac’te Gizli Sekme açmak

Eğer Mac bilgisayar kullanıyorsanız yine yukarıda anlatılan biçimde Google Chrome’da özel sekme olarak gizli mod açabilirsiniz. Bunun yanında aynı işlemi klavyenizden kısayol tuşlarını kullanarakta yapabilirsiniz. Mac’te kullanmanız gereken kısayol tuş kombinasyonu: ⌘ + Üst Karakter + N tuşlarına birlikte basmak.

Chrome Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

Yukarıda anlatılan şekilde Google Chrome web tarayıcısında gizli sekme açtığımızda bunu tekrar kapatmak için yapmamız gereken tek şey sağ üst taraftaki çarpı ikonuna tıklayarak ilgili pencereyi kapatmak. Ardından tarayıcınız tekrar eski haline gelecek ve girdiğiniz siteleri kaydetmeye başlayacaktır.

Eğer Chrome’a her girdiğinizde tekrar tekrar gizli mod’a geçiş yapmakla uğraşmak istemiyorsanız ve tarayıcınız hep gizli sekmede açılsın istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya göz atın.

İLGİLİ YAZI:  Google Chrome Sürekli Gizli Sekmede Nasıl Açılır?

Arama Tags – Etiketler:

Gizli sekme, gizli mod, yeni gizli sekme, gizli moda nasıl geçilir telefon, yeni gizli sekme aç, gizli mod kapatma, google gizli sekme, gizli google, google gizliye alma.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here