Google Chrome Eklenti Yüklenemedi Hatası

Günlerden bir gün bir grup girişimci arkadaş ile birlikte Bilim Sanayi ve Teknoloji bakanlığına “hocam yerli bir arama motoru mu yapsak” şeklinde bir başvurumuz olmuştu. Aradan geçen 15 gün sonunda tarafımıza verilen cevapta, böyle işler alışkanlık işidir, millet artık google’a alışmıştır.

Bu yüzden bu saatten sonra arama motoru yapsak da tutturamayız şeklinde bir cevap almıştık. Şimdi bunu niye anlattım diye sorarsanız tarayıcı işi de aslında bu işe yakındır, alışkanlık meselesidir. Eğer yola Google Chrome ile başladıysanız öyle de devam edersiniz.

Aynı insanlarımızda mevcut bulunan “Alman arabası” mottosu gibidir. Her neyse efendim sorunumuza gelecek olursak eğer Google Chrome tarayıcısına Facebook vs. oyunları için eklenti kurmak istediğinizde “Chrome eklenti yüklenemedi” tarzında bir hata alıyorsanız, sorununuzun çözümü bu sayfada hazırsanız başlayalım.

Google Chrome eklenti yüklenemedi sorunu nasıl çözülür?

Çözüm Yolu 1:

1-) İlk olarak Google Chrome’u tamamen kapatın.
2-) Ardından klavyenizden Win+R yardımıyla Çalıştır’ı açın.
3-) Açılan pencereye
%userprofile%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\
yazıp ve Tamam’ı tıklatın.
4-) Klasöre açıldıktan sonra içindeki “Pepper Flash” klasörünü bulup tamamen silin sonra Google Chrome’u tekrar çalıştırın ve sorun çözülmüş olacaktır.

Çözüm Yolu 2:

1-) Google Chrome açtıktan sonra adres sekmesine
chrome://plugins/
yazın ve ayrıntıları açın
2-) Ardından altta tarafta bulunan resimde “disable” olan kısmı devre dışı bırakın, ve sorun çözülmüş olacaktır.

google-chrome-eklenti-yuklenemedi-sorunu

Editör Notu:
Yukarıda belirtilen iki çözüm yolu, sorunun yüzde doksan oranında çözülmesini sağlayacaktır. Eğer herhangi bir sorun yaşarsanız yorum bölümüne belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın