GetContact Uygulamasından Numara Silme Nasıl Yapılır?

Son günlerde Instagram’ın değişmezlerinden hikayelerinden biri GetContact uygulamasında hangi arkadaşım beni telefonuna nasıl kaydetmiş listesi paylaşmak. Hikayesinde bu listeyi paylaşan insanların bir çoğu daha sonra bu uygulamadan numaralarını nasıl sildirebilirler onun arayışı içerisine giriyorlar.

GetContact uygulamasını Instagram hikayesinde paylaşan bir insan.

Aslına bakarsanız bu tarz uygulamaların cep telefonu numaralarımızı veritabanlarında tutmaları bizler açısından birçok güvenlik sorununu da beraberinde getiriyor. Dikkat ederseniz bu tip uygulamaların çoğu ücretsiz uygulamalar. Ve uygulama sahiplerinin para kazanmak için sizin numaralarınızı 3. şahıslara yada kurumlara sattığı aşikar. Bu tarz paylaşımlar genellikle bizlere reklam sms yada reklam çağrıları olarak geri dönüyor. Hem de hiç tanımadığımız firmalar.

GetContact’taki Numaranızı Nasıl Silebilirsiniz?

İnternet üzerinde bu konuyla ilgili birçok içerik mevcut ancak çoğunda yarım yamalak eksik bilgi verilmiş. Eğer getContact uygulamasından bir seferde tamamen kurtulmak istiyorsanız; yani numaranız sorgulandığında uygulamada herhangi bir sonuç çıkmasın istiyorsanız işte adım adım yapmanız gerekenler:

  • Öncelikle cep telefonunuzdan ilgili uygulamaya giriş yapın. Sağ alt tarafta bulunan ayarlar simgesine dokunun.

  • Ardından karşımıza gelen ekranda “GetContact Hakkında” kısmına girin.

  • Açılan ekrandan “Hesabı Sil” deyip onaylayın.

 

GetContact uygulamasından numaramızı kaldırırken yapmamızın gerekenlerin ilk adımı uygulama tarafındaki kısımdı. Şimdilik onu hallettik yola devam ediyoruz.

  • Burada bulunan adresten uygulamanın resmi web sitesine gidiyoruz.
  • Cep telefonu numaramızı girip “Unlist” diyoruz.
  • Ardından cep telefonumuza gelen kodu istenen kutuya giriyoruz. Ve gönderiyoruz.

Gerekli işlemleri tamamlamış olduk 72 saat içerisinde uygulamadan numara bilgilerimiz silinmiş olacaktır. Sorun yaşadığınız bir yer olursa yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Eğer işlemleri yaparken sorun yaşıyorsanız altta bulunan videodan detaylı anlatımı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın