General Mobile 4G Android One İncelemesi

Son dönemde insanoğlu elektronik cihazlara hiç ödemediği kadar para ödemeye başladı. Özellikle iPhone ve Samsung gibi amiral markalara takıntısı olanlar bazen 2-3 maaşını hiç düşünmeden bir telefona yatırabiliyor. Böyle durumlar özellikle bizim ülkemizde çok yaygın. Amerika’da yaşanan iPhone kuyruklarını anlayabiliyoruz, adamların kişi başına düşen gelirleri çok fazla ve vergi avantajları sebebiyle bu telefonlar alabiliyorlar.

Ama kendi ülkemiz için konuşacak olursak bu tarz marka cep telefonlarını satın almak bütçemizi mutlaka sarsıyor. O yüzden bizde yüzümüzü daha uygun fiyatlı ama yüksek performans alabileceğimiz ürünlere çevirmek durumundayız. Aslında bir taraftan ülkede yaşanan cari açık sorununa da katkıda bulunmuş oluyoruz. Bu yazımızda ise son dönemin en uygun fiyatlı akıllı telefonlarından biri olan General Mobile 4G Android One cihazını mercek altına alıyoruz.

en-ucuz-telefon-hangisi-2016
General Mobile 4G Teknik Özellikleri

Ekran Özellikleri:
Boyutu: 5″, Dokunmatik, Çözünürlüğü: 720×1280 px
Kamera Özellikleri:
Kamera: 13 MP, Ön Kamera: 5 MP
Bağlantı Özellikleri:
4G, Batarya Kapasitesi: 2500 mAh, İşletim Sistemi: Android, GPS
Hafıza Özellikleri:
Dahili Hafıza: 16 GB, RAM Kapasitesi: 2 GB, Arttırılabilir Hafıza
Diğer Özellikler:
Akıllı Telefon, Wi-Fi, Bluetooth

general-mobile-4g-batarya-sorunu

Ekran parlaklığı ve çözünürlük kaliteli düzeyde

Fiyatı ne olursa olsun akıllı bir telefon için ekran parlaklığı ve çözünürlük en elzem konulardan biridir. Bu cihazda da ekran parlaklığı ve çözünürlük seviyesi kullanıcısını memnun edecek düzeyde. Oyun oynarken yada internet üzerinde gezinirken bu ne biçim ekran deme şansınız yok.

general-mobile-4g-format-nasil-atilir

Ayrıca LTE uyumlu ve pil kapasitesi yüksek. Bu yüzden çok yoğun kullanımlar haricinde, gün içerisinde batarya konusunda sizi strese sokmayacaktır. Son olarak altta bulunan detaylı inceleme videosunu izlediğinizde kafanızda soru işareti kalmayacağına emin olabilirsiniz.

Editör Notu:

General Mobile 4G Android One şu anda piyasada en uygun fiyatıyla 549 TL civarında bulunuyor. Ancak günlük değişen dolar kuru fiyatlarda oynamalara neden olsa da fiyatı itibariyle, hesaplı bir akıllı cep telefonu arayanlar için doğru tercih olacağından emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın