Ana sayfa Rehber Fraps İle Fps değerini Öğrenmek ( Windows 10)

Fraps İle Fps değerini Öğrenmek ( Windows 10)

Merhaba arkadaşlar sizlere herkesin FPS dediği o meşhur kavramın ölçülebilirliğini sağlayan vede performansının hangi düzeyde olduğunu tespit etmek için piyasada oldukça kullanılan ”FRAME PER SECOND” Bir Saniyedeki (Oluşturulan) kare hızı kavramından biraz bahsedeceğim. Bir görüntünün ,videonun oyunun sinemanın gerçeklik hissiyatı oluşturulması adına kameraların ayarlarına göre veyahut oyunların teknik ayrıntı ayarlamaları ile oluşulan Saniye başına düşen Kare görüntüsü sayısını tespit eder.

Screenshot_7

  • Oyun oynarken Aynı zamanda oynadığınız oyunu kaydedebiliyorsunuz.. Buda ileride Youtube da rahat bir oyununuzu paylaşabilirsiniz.

GRIDFOTO02

  • Çeşitli Oyunlarda Akıcılığınızı ölçmeniz için  Sol üst kısımda Sayısal değer vardır 24 Üstü akıcı bir oyun sunar.. Tabiki çeşitli çözünürlüğe göre çeşitli değerler olacaktır.

LostPlanetDX10 2007-07-12 10-10-51-75

Tabiki Ekran kartınızın özellikleri ve yapacağınız çeşitli ayarlamalar ile Fps yükseltmeniz mümkündür. Oyunun ayarlarına girip ayarları yükselterek Fps de belli oranda düşüşe neden olurken Detayı arttırıyorsunuz. Ayarları düşürerek Fps arttırımını sağlarsınız. Burada amaç elinizdeki Donanımdan maksimum verim sağlamaktır.

ScreenshotWin32-0002

Fps hakkında fikirler sormak yada yavaş oynadığınız oyunla ile ayarlamalar yapmak isterseniz bizlere ekran görüntüsü paylaşmanız kaydıyla yardımcı oluruz..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here