Ana sayfa Rehber Format Sonrası Hangi Programlar Yüklenmeli?

Format Sonrası Hangi Programlar Yüklenmeli?

PAYLAŞ

Hepimiz zaman zaman bilgisayarlarımıza format atmak zorunda kalıyoruz ve format sonrası alıştığımız eski düzen tamamen ortadan kalktığından bir süre sorun yaşayabiliyoruz. Aslında bir bilgisayarın basit anlamda iş ve işlemleri sorunsuz yapabilmesi için gerekli programlar bellidir. Ve eğer bu yazılımları formattan hemen sonra bilgisayarınıza yüklerseniz sorunsuz bir sistem kurmuş olursunuz. Elbette bu programları yüklemeden önce bilgisayarınızın donanımlarına uygun driver yada sürücü olarak bilinen yazılımlarıda eksiksiz yüklemeniz gerekiyor, ardından aşağıda tavsiye edilen programları sisteminize yükleyebilirsiniz. Unutmadan aşağıda yazdığım program listesi tavsiye niteliğinde olup tamamen kişisel tercihlerimden oluşmaktadır. Peki bu programlar neler?

İşte Format sonrası yüklenmesi gereken temel programlar:

1- Winrar

En iyi sıkıştırma programlarından biri.Hatta en iyisi diyebiliriz.Artık Winrar Türkçe olarak da destek veriyor. Birçok sıkıştırma formatını tanıyor. (CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, UUE, BZ2, JAR, ISO)

2- Microsoft Office (2003,2007 vs.)

Ülkemizde en çok kullanılan Microsoft Office uygulamalarının başta Word ve Excel olmak üzere Power Point, Access ve Outlook olduğu söylenebilir. Microsoft Office Excel ticari işletmelere veri girdisi oluşturma ve depolama, tablolama, grafik oluşturma gibi konularda geniş içerikli hizmetler sunarken, Word ise ev kullanıcılarının dahi kullandığı oldukça pratik bir yazım programıdır. Microsoft Office yazılımlarında standart ya da profesyonel gibi farklı paketler mevcuttur ve satın alınan pakete göre ürün içeriğinde fazladan uygulamalar ya da geliştirici seçenekler bulunmaktadır.

3- CodecPack

Sayısız farklı formattaki videoları izlemenizi sağlayan yazılımdır.

4- Gom Player

Gom Player Sade arayüzü ile her videoyu rahatlıkla açabilen,video uzantısından dolayı açılmayan videoları eklentileriyle açabilen gelişmiş ve kolay kullanımlı bir video izleme programıdır.Gom Player ile alt yazılı filmleri izleyebilir veya filme altyazı ekleyebilirsiniz.Ayrıca bu program ile dublajlı filmleri rahatlıkla izleyebilirsiniz. Gom Player indir Gom Player ücretsiz olarak indirebilirsiniz

5- Java

Java yüklemediğinizde çalıştıramayacağınız bir çok uygulama ve web sitesi mevcut ve her geçen gün bunların sayıları artıyor. Java hızlı, güvenli ve güvenilirdir. Dizüstü bilgisayarlardan veri depolama merkezlerine, oyun konsollarından bilimsel süper bilgisayarlara, cep telefonlarından Internet’e kadar Java her yerde!

6- Adobe Reader

Adobe Acrobat eski adıyla Adobe Acrobat Reader, Adobe yazılım şirketi tarafından geliştirilmiş olan ücretsiz bir PDF okuma yazılımıdır.

7- Microsoft Silverlight

Silverlight Web geliştiricileri için tasarlanmış yepyeni bir uygulama bu uygulama sayesinde internet sayfalarına özelliklede medya uygulamaları için geliştirilebilir ve hayal gücünüze kalmış özel görsel efektler diyebilirim.

Hepsi bu kadar.

Saygılarımla..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here