Fm Transmitter Nedir? Ne İşe Yarar? Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Merhaba arkadaşlar. Sizlere eski aracı olup da müzik dinlemek için çeşitli yollar deneyip ardından son çare olarak  FM TRANSMİTTER yöntemini kullanmak isteyenler için güzel son çare olarak  hem de aracın Orijinalliğini bozmamak için yapılan en iyi yöntemlerden bir tanesidir. Fm Transmitter ne işe yarar diye soranlarımız için ; Birnevi sanal istasyon gibi birşeydir. Cihaz yardımıyla aracınızın teybine kısa bir alanda Radyo yayını yaparak  müziğin keyfine varabiliyorsunuz.

Piyasada çeşit çeşit kalite olarak birçok ürün bulunmaktadır. Bunların birçoğu hatta %99 Çin den gelen modellerdir. Bunlar kalite kalite değişmekte olup kalitesiz olanlarını arabanıza sokmamanız taraftarıyım. Çünkü yolculuk esnasında müziğimizin kalitesiz oluşu ve bu müzikleri kontrol noktasında yaşadığımız zorluklar bizleri gerçekten sinir krizlerine sokması muhtemeldir.

Ülkemizdeki en büyük sıkıntı durumlarından bir tanesi aracımın orijinalliği bozulmasın takıntısı yüzünden Fm Transmitter satışlarını patlattı.. halbuki aracına Cd/mp3 player bağlayanların bilinenin aksine herhangi bir orijinalliği bozulmamaktadır.. Piyasada bulunan Transmitter’ler çeşit çeşit kalite kalite olmaktadır. En kalitelisini veyahut en kullanışlı olanı nasıl seçebiliriz ? Sorusunun cevabını bu makalede bulacağız.

v2-50644-1_medium

Fm Transmitter Olması Gereken Özellikler

  • Bünyesinde en az 1 Şarj çıkışı bulunmalı ( 2li Olan modeli alınabilir.)
  • Ekran tarzı olarak Oled ekran ilk tercihimiz. Lcd olanların ekranlarından kaliteli görünenleri seçilebilir /ekran kalitesi youtube incelemelerinde görülebilir)
  • Kendine ait kızılötesi kumandası Ve En önemlisi direksiyondan kontrol edilebilir bir kumandası muhakkak olmalıdır.
  • Geniş frekans aralığı bulunmalıdır. ; Büyük şehirlerde birçok frekans kiralık olduğundan boş frekansı Hassas olarak ayarlanabilmesi için önemlidir.
  • Çeşitli EQ ayarı olması ve bunların hazır olarak gelmesi Fm Transmitterlerin doğasında bulunan TISSS  sesi ve cızırtı sesini minimize edebilecektir. / Bunun için yapılması gereken EQ ayarını Bass sesine getirmenizdir bu sayade biraz daha tok ses almanızı sağlanacaktır.
  • Hafıza Kart girişi ( Sd Kart Ve Usb girişi , Aux Girişi) muhakkak olmalıdır.
  • Görünümün araç göğüs dizaynı ile uyumlu olmasına vede estetik olmasına dikkat edilebilir ( Zorunluluk değil) Ürünü aldıktan sonra kötü bir görüntüden dolayı memnun kalmayabilirsiniz.
  • Bünyesinde bulunan tuşlar basılmasına müsade edilebilecek kadar büyük olmalıdır.

s-link-sl-fm66-sd-usb-destekli---2-1a-usb-sarj-portlu-fm-transmitter_5873_2

Fm Transmitter Nasıl Kullanılır ?

Öncelikle aracınısın ses seviyesini orta seviyelere getirmelisiniz. Ardından Fm Transmitter in menüsünden bölgenizde / Şehrinizde  bulunan kanalların yoğun olmadığı vede mümkünse en boş kısmında kalan Frekans aralığını seçiniz ” Örneğin 103.8/ Boş Frekans . ardından aracınızın teybini o ayarlamış olduğunuz frekansa getirmeli Tam stereo olmasına dikkat ediniz. Ardından müzikleri gerekli durumlarda rahat erişebilmek adına Klasör Klasör , Tür Tür olarak depolayınız. Karışık müzik yüklemek uzun yolculuklarda sevdiğiniz müziğe erişmenizi kolaylaştıracaktır.

Not : Bu uygulamayı yapmadan önce aracınızın Çakmaklık girişinin tam olarak çalışması ( Sigortası atmış olabilir) vede aracın  Fm anteninin takılı olmasına dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın