FINLUX 32FX410H 32″ Led Tv İncelemesi

Bildiğiniz gibi içinde bulunduğumuz dönem memurların tayin dönemi ve öğrencilerin yeni üniversitelerine yerleştikleri kısaca yeni şehirler ve kurulan yeni evler manasına geliyor. Böyle bir ortamda ev kuran bekar yada evli insanların evlerinde vazgeçilmez olarak kullandıkları ilk argüman Televizyon oluyor. Ancak öyle ahım şahım bir televizyon değil, iş görecek cinsten olsa yeter denilerek alınabilecek bir televizyon araştırılmaya başlanıyor. Her ne kadar iş görecek düşük fiyatlı bir televizyon alınmak istense de kimse HD görüntü kalitesinden ve en azından orta büyüklükte bir ekran genişliğinden vazgeçemiyor. Hal böyle olunca uygun fiyatlı birkaç ürün kalmış oluyor. Bizde bu yazımızda bu tarz sağlam bir televizyonu incelemeye alıyoruz.

FINLUX 32FX410H 32″ 81 Ekran HD Uydu Alıcılı LED TV (Liste Fiyatı 669 TL)

Her ne kadar marka olarak tanınmadık garip bir ismi varmış gibi gelsede Finlux markasının arkasında Vestel desteği mevcut öncelikle bu konuda içiniz rahat olsun. Gelelim cihazın artı ve eksi yönlerine.

Artıları:

1-) Uydu alıcısı içerisinde olduğundan ekstra bir uydu alıcısı maliyetinden kurtulmuş oluyorsunuz ki bu maliyet aşağı yukarı basit bir HD uydu alıcısı için 80-100 lira bandında.

2-) 32’’ 81 ekran genişliği tatmin edici seviyede.

3-) En çok merak edilen konu görüntü kalitesi kesinlikle üst düzeyde. Bu konuda endişeniz olmasın.

4-) HDMI, USB gibi bağlantıları mevcut.

5-) Bu fiyat bandında olan Led tv’lerde genelde Tuner yani ses çıkışı olmamasına rağmen tatmin edici bir ses kalitesi mevcut.

6-) Piyasada bu özelliklerdeki en uygun fiyatlı Led Tv olma özelliğini taşıyor.

Eksileri:

1-) Kanal geçişleri yavaş denilebilecek seviyede.

2-) Servis konusunda eğer Türkiye’nin ücra bir köşesinde yaşıyorsanız sorun yaşayabilirsiniz.

Editör Notu:

Genel hatları itibariyle tam bir fiyat performans ürünü. Ancak karar yine son kullanıcıların olacaktır. Sormak istediklerinizi yada televizyon ile ilgili görüşlerinizi yorum bölümüne bırakabilirsiniz.

2 Yorum
Bir cevap yazın