Ana sayfa Rehber Facebook’tan Canlı Yayın Yapmak

Facebook’tan Canlı Yayın Yapmak

Bildiğiniz gibi yazılım devleri arasında sürekli bir savaş hali aldı başını gidiyor. Üstün teknolojiyi elinde barındıran şirket üstünlüğünü diğerine kabul ettirmeye çalışmakta. Bahsettiğimiz olayın son örneği ise Facebook ile Youtube arasında geçen üstünlük savaşı. Facebook üzerinde gerçekten büyük kitlelere hitap eden sayfalar var ve bu sayfalar, vlog benzeri video içeriği üreterek abonelerine sunmak istediklerinde yada canlı yayın yapmak istediklerinde bir başka teknoloji devi Youtube şirketinin ürünlerini kullanmak zorunda kalıyorlardı. Facebook mevcut kullanıcılarının etkinliklerini Youtube yada başka bir video paylaşım platformuna kaptırmamak adına kolları sıvadı ve artık Facebook hesabınız yada sayfalarınız üzerinden canlı yayın yapma imkanına sahipsiniz.

facebook live yayın
Facebook Üzerinden Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

1-) Facebook üzerinde canlı yayın yapabilmek için iOS cihazlarınızdan Facebook uygulamasını açıyoruz.
2-) Durum Güncelle seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.
3-) Canlı yayın özelliği profiliniz de aktifleşmiş durumda iser alt bölmede “Yeni! Canlı video kaydet ve paylaş” seçeneği bulunacaktır.
4-) Bu seçeneğe tıkladığımız anda Facebook canlı yayın ile ilgili kısa bir bilgi notu sizi karşılayacak.
5-) Bu ekranda devam seçeneğine tıklıyoruz.
6-) Son durumda ise “Canlı videonu açıkla..” bölümüne canlı yayınımızın ismini ve hangi kitle ile paylaşacağınızı seçerek canlı yayına başlayabilirsiniz.

facebook live press

Püf Nokta:

Üzülerek belirtelim ki Facebook canlı yayın özelliği şimdilik yalnızca iOS platformunda kullanılabilir durumda. Çok yakında diğer platformlarda da yerini alacağı söyleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here