Rehber

Facebook’ta Birini Engellemek ve Engelini Kaldırmak

Mark Zuckerberg’in dünyanın başına bela ettiği teknolojik ürünü, sosyal medya mecralarının en kralı olarak gösterilen Facebook’ta her gün farklı biri tarafından tacize uğramamak neredeyse mümkün değil. Özellikle bayanların gün içerisinde facebook hesaplarından başka kişilerce gerek arkadaşlık isteği gerekse mesaj istekleriyle rahatsız edilmeleri; insanların bu kişileri facebookta engelleyerek kurtulma düşüncelerine itti. Peki Facebook’ta bizi rahatsız eden kişiyi nasıl engelleriz buna bakalım.

Facebook’ta birini engelleme

Eğer facebook üzerinde bulunan herhangi bir profilden rahatsızsanız yada bu profilin sizin profilinize ve bilgilerinize ulaşmasını engellemek istiyorsanız o kişiyi engellemelisiniz.

1-) Öncelikle engellemek istediğimiz kişini profil sayfasına giriyoruz.

2-) Ardından kapak fotoğrafının sağ tarafında bulunan üç nokta simgesinin üzerine tıkladıktan sonra açılan ekranda en alt tarafta bulunan “Engelle” seçeneği tıklayıp onaylayarak kişi engelleme işlemini bitirmiş oluyoruz.

Facebook’ta kişi engelini kaldırma

Diyelim ki birini engellediğiniz ve aradan geçen zamanda buna pişman oldunuz yada herhangi bir sebepten dolayı engellemeyi kaldırmak istediniz. Yapmanız gerekenler:

Öncelikle buradan engellemelerin yönetildiği sayfaya gidiyoruz. Bu sayfada daha önce engellediğiniz kişilerin listesini göreceksiniz. İlgili profil isminin sağında bulunan engellemeyi kaldır seçeneğine tıklayıp onay verdiğinizde engelleme tamamen kalkmış olacaktır. Yapılan bu ayar en fazla 48 saat içerisinde geçerli hale gelecektir. Hepsi bu kadar.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top