Facebook Yarın Teslim Tarihi Yazısı Doğru Mu?

Gün geçmiyor ki güzel ülkemizin insanları her gün farklı bir kafada sosyal medyada denek olmasın. Son günlerde özellikle Facebook kullanan insanlarımız haber kaynaklarında arkadaşları yada akrabaları tarafından paylaşılmış “Dikkat. Yarın Teslim Tarihi..” şeklinde başlayan virüs gibi yazılmış durum güncellemeleri görmeye başladılar. Ülkenin yoğun gündemi insanlarımızın bazılarının da psikolojisini bozmuş olacak ki birçok kişinin profilinde bu şekilde bir durum görmek mümkün. Doğrusunu isterseniz mesajda ne yazıldığını çokta incelemedik çünkü bu durumda diğer “durum çok ciddi” “resmileşti dikkat” gibi başlayan sosyal medya mecralarında ki insanların trollendiği yada psikolojik deneylere tabi tutulduğu durumlarla benzer. Daha önceleri de yine benzer bir mit müsteşarlığı şakası vardı. Onunla ilgili haberi de buradan takip edebilirsiniz. Ve maalesef paylaşılan bu yazılardaki içeriğin kayda değer hiçbir doğruluk payı yok. Lütfen bu ve benzer durumlarla gülünç duruma düşmeyin. Hazırsanız bahse konu Facebook durum güncellemesindeki yazının tamamını burada paylaşalım.

DUYURU…

Yarın teslim tarihi…!!!!!!!

Paylaştığımız her şey, yarın herkese açık olacakmış. Silinmiş veya izinsiz olan mesajlar bile. Sadece bir bitti ve önlem almak her zaman için tercih edilir.. Kanal 13 Facebook’ta gizlilik konusunda konuşmuşlar. (Facebook’u veya Facebook’a fotoğraf, bilgi, mesaj ve gönderiler, hem geçmiş hemde gelecekte kullanmak için facebook izni ile herhangi bir tarafa izin vermem..) Bu ifade ile Facebook ‘a, bu profili ve /veya içeriği doğrultusunda bana karşı herhangi bir eylem alabilmesi kesinlikle yasaktır.. Gizlilik ihlali ve yasası, yasalar tarafından ceza (1_308_1_1_103 308_103 ve Roma tüzüğü…) Not ;Facebook artık kamu taraf.. Tüm üyelerin bu şekilde bir not göndermesi gerekiyor.. İsterseniz bu sürümü kopyalayıp koyun.. Böyle bir ifadeyi en az bir kez yayınla, Teknik olarak fotoğraflar kullanımı ve profil devletle ilgili bilgi içinde.. Paylaş kopyala ama kendi adınız olsun…. Güvenliğiniz için..ÇOK ÖNEMLİDİR… AVUKATLAR KOPYALAYIP YAPIŞTIRMAKTA FAYDA GÖRÜYOR.

RESMİLEŞMİŞ ÇÜNKÜ!!!

T.C. Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 16.02.2016 tarih ve 69471265-010-06/1955 sayılı Milli Güvenliği tehdit eden örgüt ve yapılarla irtibatlı kamu çalışanları hakkındaki Genelge (2016/4) Resmi Gazetede yayınlanmıştır.

Ayrıca MİT Müsteşarlığı Sosyal Ağ Bildirgesi doğrultusunda, Facebook’un güvenlik açığından ötürü hesabım üzerinde bulunan tüm verilerimin

(IP, fotoğraflarım, paylaşımlarım vs.) çarpıtma yolu ve yasa dışı bir şekilde sahte kişilerce kullanılmasından ve doğabilecek tüm zararlardan ilgili, Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince; Facebook sorumludur.

Bu hesabımdan başka bir hesabım olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim.

NOT: PAYLAŞMAYIN DUVARINIZA YAPIŞTIRIN.

Bir cevap yazın