Facebook Üzerinden E-Ticaret Yapılabilecek

Küresel anlamda internet platformları arasında en yoğun trafiğe sahip olan sosyal paylaşım sitelerinden Facebook, yeni güncellemesi ile birlikte kullanıcılarının birbirleri arasında e-ticaret yapmasına da izin verecek. Yeni güncellemenin adı “Marketplace” olarak duyurulurken, kullanıcılarının Türkiye’de de bir benzer versiyonu olan uygulama ile birlikte bulundukları lokasyonlardan yakını konumundaki satışa sunulan ürünleri incelemesine ve değerlendirmesine fırsat verilecek.

eBay ve Amazon’a Rakip Olması Bekleniyor
Reuters’in yaptığı habere göre e-ticaret enstitüsünün lider firmaları olan eBay ve Amazon’a Facebook rakip olacak. Facebook’un yoğun trafik akışını e-ticaret sektörüne yönlendirmesi, şirketin genel reklam gelirlerinin düştüğüne yönelik yorumların yapılmasına neden olurken, şirket yöneticileri bunun sadece kendilerini güncellemek ve kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için yapılmış olan bir güncelleme olduğunun altını çiziyorlar.

Ürün Gönderilmesi, Teslim Alınması ve Ödeme Yapılmasına Facebook Aracı Olmayacak
İlk etapta 4 ülkede yayınlanacak olan “Marketplace” güncellemesinin, Türkiye’ye gelip gelmemesi henüz netlik kazanmamışken, Facebook’un ürün gönderilmesi, teslim alınması ve ödeme yapılmasına ise karışmayacağı belirtildi.

Bir cevap yazın