Rehber

Facebook Sayfası İçin Nasıl Reklam Verilir?

Sizde bir facebook sayfa yöneticisi iseniz sayfanızın herkes tarafından biliniyor olması için emek harcarsınız. Emeklerin büyük bir kısmı bilinirliği arttırmaya yönelik çalışmalardan geçer. Facebook sayfaları için reklam verilmesi olmazsa olmazlar arasındadır. Özellikle yeni bir sayfa iseniz ve istediğiniz verimleri alamıyorsanız facebook sayfanızın geliştirilmesi vakti gelmiş demektir. Aksi taktirde günlerce de bekleseniz istediğiniz sonucu alamaz, hüsrana uğrarsınız.

Facebook sayfaları için iki türlü reklam yolu bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi facebook sayfası için nasıl reklam verilir konusunda öncü olan facebook tarafından sağlanan reklam imkanlarıdır. Herhangi bir gönderinizin daha fazla kişiye ulaşması için gönderilerin altında öne çıkarılan gönderi ayarı gözükür ya da facebook sayfalarınız için “sayfa tanımını yap” uyarısı bildirimi görebilirsiniz. Tüm bu uyarılar size reklam verme yolunu açarak, belli bütçe ile hedef kitlesini oluşturmaya yarar.

Facebook Hayran Sayfalarını Öne Çıkararak Beğeni Sayısını Artırmak

Facebook sayfası için reklamı vermek mevzusunda önerebileceğimiz bir diğer etkili yöntem ise R10 ve Wmaraci gibi webmaster sitelerinden destek alın. Bu forumlarda faaliyet gösteren ve uygun fiyatlarla reklamınızı yapan kişilerle görüşerek fiyat bilgisi isteyin. Bu platformların avantajı ise pazarlık yapılabilmesidir. Meşhur sosyal medya hesaplarına sahip olanlar belli bir ücret karşılığında sizin reklamlarınızı yayınlamaktadır.

Reklam almadan ve ücret ödemeden önce reklamınızı yapacak ortamların güvenilirliğini, istatistiklerini kontrol etmek gerekiyor. Bazı reklam verenler aldatıcı istatistikler sunabilir. Bu yüzden iyi kontrol sağlanmalıdır. Bir diğer önerimiz ise reklam içeriğinizin reklam vereceğiniz platformlar ile ne kadar alakalı olduğudur. Reklam içeriklerini en çok beğenilen ve en çok ilgi görenlerden seçin. Ürün satacaksanız bu satışa uygun gruplar sizin için adres olabilir. Ürün satışı konusunda hedef kitlenin spesifik hale getirilerek alışveriş sayfalarına ve gruplarına yönelmek doğru karar olacaktır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top