Ana sayfa Rehber Facebook Öne Çıkan Gönderi Nasıl Ayarlanır?

Facebook Öne Çıkan Gönderi Nasıl Ayarlanır?

Facebook sayfa yöneticileri için öne çıkarılan görsel özelliği, daha fazla kişiye erişme imkanı sunar. Öne çıkarılan görsel için belli bir bütçe ayırılıp reklama çıkılmaktadır. Bu reklam ve tanıtımlar sayesinde facebook sayfaları daha fazla etkileşim içerisine girerek beğeni sayısını arttırmaktadır. Böylece fenomen olmak için çalışan ya da mevcut facebook sayfasının amacına uygun olarak kazanç sağlamak isteyenler amacına ulaşır.

Facebook sayfa yöneticileri öne çıkarılan gönderi nasıl ayarlanır konusunda öncelikle sayfaya giriş yapıp gönderileri kontrol etmelidir. Gönderilerinizin her birinin altında “öne çıkarılan gönderi” seçeneği yer almaktadır. Bu buton mavi renkte olup seçildiğinde bir takım ayarlama yapabilmeniz için sizi yönlendirir.

Öne çıkan gönderi ayarlarına geldiğinizde birtakım bölümler ve bütçe ayarlamaları ile karşılaşırsınız. Bu bölümler hedef kişilerin kadın mı erkek mi olacağı, hedef kitlenin hobi ve beğenilerinin facebook tarafından otomatik mi belirleneceği yoksa tarafınızdan mı seçileceği, günlük bütçe ayarı, toplam ne kadar süre yayında kalacağı gibi detayları gösterir.

Facebook Reklam Stratejisi Nasıl Olmalı?

Binlerce hatta milyonlarca kişiye ulaşma olanağı sunan bu reklamlar birçok beğeni ve takipçi kazanmanız için işinizi oldukça kolaylaştırır. Facebook, ayarlamalarınızı yaparken ne kadar bütçe ile ne kadar kişiye erişebileceğini ve ne kadar dönüşümü olacağını tahmini olarak belirtir. Bu tahminler genellikle doğru çıkmaktadır.

Öne çıkarılan gönderi için ne kadar bütçe ayıracağınızı belirlemeden önce içeriği iyi değerlendirin. Sayfanızın politikalarına uygun olarak ürettiğiniz içerikle reklama gitmeden evvel içeriğin kalitesi, hedefleyebileceği kişiler, güzel olup olmadığı gibi hususları çok dikkatli değerlendirin. Facebook güçlü bir araç ve aracı olsa da reklamlarınızın etkisinde size büyük görev ve rol düşer. Bu rolü oynamak için ise eski gönderilerinizin istatistiklerinden yararlanarak gönderinizin kalite ve güzellik derecesini belirlemelisiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here