Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

Günümüzün gelişmiş olan teknolojisi ile sosyal medya hesabı olan Facebook’a bilgisayar, tablet ve cep telefonları üzerinden artık yüksek hız ile bağlantı kurulabilmektedir. Bazı kullanıcılar dönem dönem geçmiş döneme ait facebook üzerinde yaptıkları işlemlerin kayda tutulanlarını tamamen temizlemek isterler.

Mobil cihazlarda, facebook ön belleğini temizlemek için ; mobil cihazımızdan facebook uygulamasına giriş sağladıktan sonra, uygulama ayarları kısmına erişim sağlayarak, diğerleri ibaresinin yer aldığı bölüme giderek, ayarlar kısmından karşımıza yeni bir ekran gelecektir. Bu ekranda, hesap ayarları seçeneğine tıklamamız ve orada çıkan tarayıcı seçeneğinden, verileri temizleme bölümüne girerek, o sekmeyi tıklayıp geçmişten o ana kadar facebook önbelleğinde yer alan bütün belleği temizlemiş olacaktır.

Facebook’a bir tarayıcı üzerinden yani bilgisayar üzerinden erişim sağlıyorsak, tarayıcıya giriş yaptıktan sonra çerezleri temizle sekmesine tıklayarak ön belleğimizi temizlemiş olacağız.

Facebook Ön Belleği Temizlemedeki Amacımız Nedir?

Bir bilgisayarı birden fazla kişi kullanıyor ve bilgisayarı kullanırken geçmiş facebook’ta ki işlemlerimizin görünmesini istemiyorsak, ön belleğin temizlenmesi önemli bir noktadır. Özel uygulama ve aramalar yaptıysak bunların görünmemesi içinde oldukça önem arz etmektedir. Yine aynı şekilde mobil bir cihaz üzerinden de temizleyerek mobil cihazımızı kullanacak bir kişi var ise onunda bu bilgilere erişmemesi adına önem taşımaktadır. Ön bellekte yer alan işlemler ise, geçmiş uygulama giriş işlemlerimiz, facebook üzerinden arama yapılan profiline baktığımız kişiler gibi durumlar ön bellekte silinen kadar bekletilmektedir. Her facebook kullanım işleminden sonra, ön bellek temizleme işlemini gerçekleştirebiliriz. Her kullanan kişinin kolaylıkla gerçekleştirebileceği bir işlemdir.

Bir cevap yazın