Ana sayfa Rehber Facebook Mit Müsteşarlığı Bildirgesi Şakası

Facebook Mit Müsteşarlığı Bildirgesi Şakası

Bu günlerde milletçe imtihandan geçtiğimiz bir konu var. Bildiğiniz gibi Facebook’ta bende varım diyen çoluk çocuğundan tutan da akademik kariyer yapmış Yardımcı Doçent unvanına sahip insanlarımıza kadar herkesin duvarında paylaştığı “Mit Müsteşarlığı …. Zıkkımı” diye devam eden bir sözde bildirge mevcut, bu yazının duvarlara yapıştırılarak resmileşti dikkat diye alayımıza yutturdukları bir trollük mevcut.

Kendi ülkemin insanlarını eleştirmek yada aşağılamak haddime değil ancak bu ülkede yaşayan insanların havasından mıdır suyundan mıdır bilinmez genetik olarak bazı davranış kalıpları mevcut, bu kalıplardan biride sürü psikolojisi desek yanılmış olmayız sanırım. Bir defa ortada Milli İstihbarat Teşkilatı gibi son dönemlerde eleştiri oklarına hedef olsa da Türkiye’nin en ciddi kurumlarından birinin bu tarz bir işle uğraşması ve akla mantığa uygun değil.

Ayrıca hayatını ve yaptığı eylemleri birazcık olsun sorgulayan bir birey 16.02.2016 tarih ve 69471265-010-06/1955 sayılı bir genelgenin olup olmadığını var ise ne ile ilgili olduğunu birkaç saniye içerisinde öğrenip aklında bir muhakeme yapsa zaten nasıl bir sazanlığa kurban gittiğini anlamış olur. Hepsi bir yana sazanlığımızı genetiğimizde var diyerek kabullensek bile benim asıl üzüldüğüm nokta şu: ağabey yanlış anlamayın kişisel facebook hesabım üzerinde 1100’e yakın arkadaşım mevcut ve bu arkadaş portföyü içerisinde devletin önemli kademelerinde görev alan polislerden, hukukçulara, üst düzey özel şirketlerde yöneticilik yapanlardan akademik kariyer yapan kişilere kadar toplumun elit kesimi bile denilebilecek şahıslar mevcut. Gel gör ki onlarında bu olaya oltaya gelir gibi atlamaları en derinden yaralayan cinsten.

,
Velhasıl dostlar, siz siz olun hayatta attığınız her adımı düşünün sorgulayın, bu olay çokta önemli bir konu değil aslında duvarınıza yapıştırdığınız bir paragrafın size bir zararı olmaz. Ancak buradan yola çıkarak bu internet ve sosyal medya denilen yerde algı ve algı yönetiminin nasıl bir proje olduğu konusunda bir fikriniz olmuş olsun. Son olarak Facebook üzerinde yaptığınız her şey sizi bağlar çünkü ta en başında siteye kaydolurken onayladığınız kullanıcı sözleşmesi sizi zaten tek sorumlu hale getirmiştir. Öyle de olmak zorunda. Ve en son olarak da bir püf nokta: sosyal medya mecraları üzerinde kullandığınız parolalarınızı oluştururken; en az bir büyük harf, en az bir küçük harf, bir özel karakter ve bir rakam mutlaka bulundurun. İşte bu alacağınız en büyük güvenlik önlemlerinden biridir. Hepsi bu kadar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here