Ana sayfa Rehber Facebook Messenger’da Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Facebook Messenger’da Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Otomatik oynatma videoları sosyal medya mecralarının en kötü yönlerinden biridir. Özellikle bizim ülkemizde internet data kullanımının pahalı olması insanların ay sonu dönemlerinde kota sorunu yaşamasına ve yüksek faturalarla karşılaşmasına sebebiyet veriyor. Mobil data yada evde kullandığımız internet tarifelerinin kotalı olduğu bir ortamda Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya mecralarında paylaşılan videoların otomatik oynamaya başlaması bizler için sonun başlangıcı gibi oluyor.

Zaten kardeşim ben bir videoyu oynatmak istersem tıklar izlerim. Sen niye benim adıma video oynatıyorsun değişik. Facebook Messenger üzerinden yollanan videoları otomatik oynatılmasını nasıl engelleyebileceğinizi aşağıda anlatıyor olacağım.

Detaylara başlamadan önce belirteyim Facebook Messenger için otomatik oynatma özelliği şimdilik sadece iOS platformlarında geçerli. Yani Android kullanıcıların messenger’da böyle bir ayar yapmalarına gerek yok. Ancak ilerleyen dönemde Facebook bir güncelleme ile durumları değiştirebilir dikkat etmek gerek.

Facebook Messenger Otomatik Video Oynatma Kapatma İşlemi

Facebook Messenger’ı açın ve sol üst köşedeki profil resminize dokunun.

Ardından Fotoğraflar, Videolar ve Emoji’yi seçin.

Videoları Otomatik Olarak Oynat’a dokunun ve Videoları asla otomatik oynatma seçeneğini işaretleyin.

Hepsi bu kadar. Facebook Messenger üzerinde otomatik oynatılan videolar artık otomatik oynayamaz hale geldiler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here