Rehber

Facebook Messenger’da Mesaj İstekleri Nasıl Görüntülenir?

Facebook’un getirdiği gizlilik ve güvenlik ilkelerinden sonra artık arkadaşınız olmayan kişiler size doğrudan mesaj gönderemiyorlar. Daha doğrusu göndermiş oluyorlar fakat bu mesajları okundu olarak işaretleyip işaretlememeyi seçebiliyorsunuz. Dilerseniz bir mesajı okuduğunuz halde yok sayabiliyor ve bir daha o kişiden mesaj almamayı tercih edebiliyorsunuz.

Arkadaş listenizde olmayan kişiler tarafından size gönderilen mesajlar, doğrudan mesaj olarak listelenmek yerine, mesaj istekleri başlığı altında başka bir menüde listelenirler. Bildirim alanında gelen mesaj isteklerin görebilir ve tıklayarak doğrudan okuyabilirsiniz. Mesaj isteği ilk geldiğinde Messenger listenizde de listelenebilir. Fakat okumadığınız ya da görmezden geldiğiniz mesaj isteklerine daha sonra ulaşmak isterseniz bunu başka bir menüden yapabilirsiniz. Peki nasıl?

Mobilde Facebook Messenger Mesaj İstekleri Nasıl Görüntülenir?

Yapmanız gereken tek şey, Facebook Messenger uygulaması açıkken sağ altta bulunan menü ikonuna tıklamak ve açılacak seçenekler arasından Mesaj İsteklerine tıklamaktır. Açılacak sayfada size gönderilmiş ve henüz onaylamadığınız ya da silmediğiniz tüm mesaj istekleri listelenecektir. Kabul Et olarak işaretledikleriniz artık normal mesaj listesine eklenirler. Yoksay olarak işaretledikleriniz ise listeden silinirler. Yoksay olarak işaretlediğiniz mesajları gönderen kişilere herhangi bir bildirim gitmemektedir. Size gönderdikleri mesajları okunmamış olarak görürler.

messenger mesaj istekleri

messenger mesaj istekleri

Masaüstü İnternet Tarayıcısında Facebook Messenger Mesaj İstekleri Nasıl Görüntülenir?

Facebook Messenger sadece mobil cihazlarda değil, masaüstü internet tarayıcısından girdiğiniz Facebook sitesinden de kullanılabiliyor. Facebook’a girdikten sonra mesajlar ikonuna tıklayıp altta açılacak “Tümünü Messenger’da Gör” linkine tıklarsanız Facebook Messenger arayüzü açılacaktır.

Sol üstte yer alan Ayarlar ikonuna tıkladığınızda açılacak menüde Mesaj İstekleri satırını görebilirsiniz. Bu linke tıkladığınızda henüz okunmamış, kabul edilmemiş ya da yok sayılmamış olarak bekleyen mesaj istekleri listelenecektir. Buradan gereken işlemleri yapabilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

  1. Avatar

    Ayse

    Tem 5, 2019 at 09:57

    Mesaj istekleri resmen sayfada yok oldu ,yardim lütfen.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top