Facebook Hesabını Tamamen Kapatmak

Bir hevesle üye olduğumuz yıllarca hem vaktimizi hem enerjimizi harcayan Amerikan icadı sosyal paylaşım sitesi ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya mecrası konumunu korumaya devam ediyor. Ancak zaman zaman hesabımıza dadanan sapıklar yada hesabımızın kötü niyetli kişilerin eline geçmesi gibi durumlarda Facebook hesabımızı tamamen kapatmak isteyebiliyoruz. İşte bu noktada insanımız Facebook profilini dondurduğunda hesabını tamamen kapattığını düşünüyor ancak yanılıyor. Dondurmak başka tamamen silmek başka bir işlemdir. Eğer sizde Facebook profilinizi tamamen silerek tarihe karışmasını istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hazırsanız başlayalım.

Facebook Profilini Tamamen Nasıl Silebilirim?

1-) İlk olarak silmek istediğiniz hesabınıza e-mail ve parolanızla giriş yaparak oturum açın.
2-) Oturumunuz açıldıktan sonra adres satırına aşağıda bulunan Url adresinden ilgili sayfaya giriş yapıyoruz.

http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

3-) Ardından gelen ekrandan “Hesabımı Sil” butonuna basın.
4-) Butona tıkladıktan sonra karşınıza Facebook hesabını kalıcı olarak sil mesajı çıkacaktır. Burada bulunan gerekli alanları doldurup “Tamam” butonuna basın.
5-) Bu işlemi ardından 14 günlük süre zarfında hesabınıza giriş yapmadığınız takdirde hesabınız silinmiş olacaktır. Hepsi bu kadar.

Editör Notu:

14 gün içerisinde herhangi bir şekilde hesabınıza giriş yaparsanız hesabınızın silinme işlemi rafa kaldırılır ayrıca Facebook hesabınızı tamamen sildiğinizde hesabınıza bağlı olan gruplarınız ve sayfalarınızda silinecektir, eğer sayfalarınız silinmesin istiyorsanız, yöneticisi olduğunuz sayfanın yetkilerini başka bir kullanıcıya devretmelisiniz. Lütfen bu konulara dikkat ediniz.

Bir cevap yazın