Facebook Hesabıma Giriş Yapamıyorum, Ne yapmalıyım?

Son dönemde gündelik hayatımızın çoğunu sosyal medya hesaplarımızda geçirir olduk. Öyle ki hesaplarımızda online olamadığımız her an içimiz rahat etmiyor, sıkıntıya giriyoruz. Özellikle aktif Facebook kullanıcıları son zamanlarda login ekranında hesaplarına giriş yaparken sorun yaşayabiliyorlar. Facebook hesabınıza giriş yapamamanıza sebep olan birçok sorun kaynağı bulunabiliyor. Ancak sorunun sebebi tam olarak bilinmese de farklı birkaç çözüm yolu sizi tekrar hesabınıza kavuşturabilir. Hazırsanız başlayalım.

Facebook hesabıma erişemiyorum

Hesabınıza eskisi gibi sorunsuz bir şekilde erişmek için aşağıda bulunan tavsiyeleri tek tek deneyerek hesabınıza tekrar ulaşıp ulaşamadığınızı tekrar kontrol etmeniz gerekiyor.
1-) Tarayıcı çerezlerinizi temizleyin. Bu konuda bilgisi olmayanlar için; hesabınıza girişte kullandığınız internet tarayıcınızın(Google Chrome, Opera vs.) göz atma geçmişini temizlemeniz çerezlerinizinde temizlenmesini sağlayacaktır.
2-) Herhangi bir şekilde DNS kullanıyorsanız dns adreslerini değiştirin.
3-) Ayrıca kullandığınız bir VPN yazılımı var ise kaldırın yada farklı bir VPN programı ile deneyin.
Bu ve benzeri sebepler hesabınıza sağlıklı bir şekilde giriş yapmanızı engelleyebilir. Ayrıca zaman zaman ülkemizde yapılan internet kısıtlamalarını da aklınızda bulundurun. Sorununuz hala devam ediyorsa Facebook ekibine sorununuzu bildiren bir mail atın. Mutlaka yardımcı olacaklardır.

Bir cevap yazın