Facebook Fotoğraf Kaldırma İsteği Nasıl Yapılır?

Dünya üzerinde internetin giderek yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte Facebook kullanıcılarının sayısı da bir hayli arttı. Artık sokakta gördüğümüz bir adamın Facebook’ta birden fazla hesabı var. Fake hesap kullanmayanı dövüyorlar desek yeridir. Hal böyle olunca zaman zaman yaptığımız paylaşımlar tanımadığımız üçüncü şahıslar tarafından paylaşılabiliyor. Böyle bir durumda doğrudan gizlilik hakları ihlali ortaya çıkmış oluyor.

Eğer sizin de herhangi bir fotoğrafınız yada eşinize, çocuğunuza ait bir fotoğraf bilginiz dışında Facebook üzerinde farklı profillerde paylaşılmış ise yapmanız gereken bu gizlilik ihlali ile ilgili Facebook’a başvuruda bulunmak. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Hazırsanız başlayalım.

 Facebook’a Fotoğraf Kaldırma Talebinde Bulunmak

Şayet gerçekten bir gizlilik ihlali konusu söz konusu ise;

1-) Öncelikle buradan içerik kaldırma talebinde bulunacağımız sayfaya gidiyoruz.

2-) Ardından açılan formu dikkatlice dolduruyoruz. Bu noktada gizlilik ihlali kimin için yapıldıysa ona göre başvuruda bulunmakta fayda var. Yani eşiniz yada çocuğunuza ait bir ihlalle ilgili başvuracaksanız formu da o şekilde doldurmamız önemli.

3-) Formun en sonunda bizden görselin url’sini istiyor. Görseli herhangi bir internet tarayıcısında açtıktan sonra adres satırında bulunan adresi kopyalayıp buraya yapıştırıyoruz.

Formu özenli bir şekilde doldurduktan sonra Gönder diyoruz. Ve bu noktadan sonra iş tamamen Facebook editörlerine kalıyor. Yaklaşık 2-4 iş günü içerisinde talebiniz değerlendirilir ve işleme konur. Hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın