Rehber

Facebook Arama Geçmişini Temizleme Nasıl Yapılır?

Milyonlarca insanın hayranlıkla kullandığı sosyal ağ Facebook, her geçen gün yenilik kazanmaya devam ediyor. Kullanıcı sayısı oldukça fazla olan Facebook’un ne kadar çok tutulduğunu ve kullanıcılar tarafından ne kadar aktif olduğunu görebilmekteyiz. Bu nedenle Facebook çok kullanılan gelişmiş bir platformdur. Facebook kullanırken en çok aklımıza takılan, acaba Facebook arama geçmişini temizleme işlemini nasıl gerçekleştiririm sorusu olmaktadır.

Bu nedenle, buna bir çözüm bulmak için saatlerce uğraşır o arama ekranında görmek istemediklerimizi engellemek isteriz. Fakat bu engelleme işi maalesef yeterli bir çözüm olmamaktadır. Bunun için daha farklı bir yol üzerinden gitmemiz gerekir.

Facebook geçmişinden kurtulmak için öncelikle Facebook’a giriş yapınız. Daha sonra hemen sağ üst köşede ayarlar sekmesini göreceksiniz. Oradan ayarlara girin. Ayarlardan ise hareket dökümünü tıklayın. Orada bugüne kadar paylaştığınız ve aradığınız kişilerin geçmişi çıkacaktır. İşaretle kısmını tıkladıktan sonra bunları gizleyebiliyorsunuz. Daha sonra bunu tamamen silmek için, hemen sol kenarda daha fazla işaretine girerek Facebook arama geçmişini temizleme işlemini başarılı bir şekilde silmiş oluyorsunuz. Hepsi bu kadar basittir. Artık temiz bir Facebook geçmişiniz var.

Eğer yazıda anlatılanlardan hiçbir şey anlamadı iseniz allta bulunan iki görseli takip ederek işlemlerinizi tamamlayınız.

facebook-gecmis-temizleme facebook-gecmisini-silmek

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top