En Ucuz Akıllı Telefonlar Hangileri

Akıllı telefon yada Smartphone denildiğinde bizim aklımıza hep Samsung ve İPhone’un ürettiği, astronomik rakamlarla seri halinde üretilip satılan cihazlar gelir nedense. Ancak aslında çok uygun fiyatlarla satılan ve fiyat- performans açısından gayet cazip olan akıllı telefonlarda yok değil. Eğer sizde bütçenizde cep telefonuna çok yüksek rakamlar ayıramıyor yada ayırmak istemiyorsanız bu listemizi mutlaka incelemelisiniz. Oluşturduğumuz listeye aldığımız markalarda genellikle son kullanıcı tarafında fazla sorun çıkarmayan ve tüketicilerine satış sonrası en iyi desteği veren firmaları tercih etmeye çalıştık.
Uygun fiyatla bir akıllı telefon sahibi olmak istiyorsanız bu listeyi kaçırmayın.

1-) Piranha Grande (499 TL)

piranha grande teknik özellikler

5.7 inç boyutunda 1280×720 ips hd bir ekrana sahip. Süper amoled ekrana göre daha az canlı ama daha gerçekçi bir görüntüsü vermekte. Renkler, fotoğraflar daha gerçekçi. Ekran performansı tatmin edici. Çift sim kart girişinin olması önemli bir ayrıntı. Aynı zamanda 0.63 sar değeriyle ön plana çıkıyor.

grande cep telefonu incelemesi

Altta bulunan video’dan Piranha Grande’nin ayrıntılı incelemesine göz atabilirsiniz.

 

2-) Samsung Galaxy Trend Plus S7580 (469 TL)

 

Samsung Galaxy Trend Plus incelemesi

Arayüzü hızlı ve okunaklı, renkleri gayet canlı. İnternet hızı orta seviyede siteler arası açılış hızı çok hızlı olmamakla birlikte yeterli. Tarayıcı kullanırken içerisinde bazı öğeleri illaki yakınlaştırmak zorunda kalabiliyorsunuz. Ancak ekranında çok fazla parmak izi kalıyor.

Samsung Galaxy Trend Plus teknik özellkleri

 

Video’da Galaxy S7580 ayrıntılı olarak incelenmiş.

 

3-) Nokia Lumia 630 (449 TL)

nokia lumia 630 teknik özellikleri

Nokia lumia 630, 512 mb ram, windows phone 8.1 işletim sistemi ve 4.5″ekranı ile tüketicilerin takdirine sunuldu. Oyunlarda kasma gibi bir sorunu asla yok. Lakin Sar değeri 1.52 ve bu çok yüksek.

nokia lumia 630 incelemesi

Nokia Lumia 630 için keyifli bir inceleme izlemek isterseniz bu video’ya mutlaka göz atın.

4-) Asus Zenfone 4 (439 TL)

Eğer 3G bağlantınız açık değilse görüşme esnasında ses kalitesi çok çok düşüyor. Şarjı ise 1.5 güne yakın gidiyor 3 saat ekran açık kalma süresiyle tabi. Çift sim card desteği de mevcut. Video’dan ayrıntılı incelemesini takip edebilirsiniz.

 

Az bir bütçeyle ihtiyacınıza fazlasıyla cevap verebilecek marka ve modelleri incelemiş olduk.

Bir cevap yazın