Ana sayfa Haberler En Kaliteli İnternet Hizmet Sağlayıcısı Hangisi?

En Kaliteli İnternet Hizmet Sağlayıcısı Hangisi?

Türkiye’de en kaliteli internet servis sağlayıcısı araştırmaları bütün vatandaşlarda olduğu gibi bizde de devam ediyor. 2019 Ocak ayı itibariyle nihayet Akn yani adil kullanım kotası sınırı ortadan kalktı. Artık istediğimiz kadar interneti sömürebiliriz. Ancak ne yazık ki internet servis sağlayıcılarımızın başta Türk Telekom TTNet olmak üzere internet firmalarının alt yapıları gerçekten çok kötü durumda.

Türkiye genelinde Türk Telekom önceliğinde Fiber alt yapı çalışmaları devam ediyor. Ancak Türk Telekom’un özelleştirilmesinden sonra son dönemde ardı ardına şirketin zarar açıklaması ve satın alan holding’in tası tarağı toplayıp kaçması sebebiyle internet alt yapılarına yapılan yatırımlarda sekteye uğramaya başladı.

En iyi internet sağlayıcısı hangi firma?

Türkiye coğrafyasında faaliyet gösteren başlıca internet servis sağlayıcısı markaları şunlardır;

TTnet

Super Online

D-Smart İnternet

Bir Net

Vodafone Evde İnternet

Öncelikle sıradan br vatandaş olarak şunu kabul etmemiz gerekiyor; evde internet bize nasıl ulaşır. Basit mantıkla fiber kablo ile. Türkiye’de fiber alt yapı teknolojisinin büyük bir bölümü Türk Telekom’a ait. Dolayısıyla hangi internet servis sağlayıcısından internet hizmeti alırsanız alın, evinize internet Türk Telekom TTnet alt yapısı ile ulaşacaktır.

Elbette aralarında fiyat performans açısından bir takım farklılıklar olacaktır. Objektif bir bakış açısıyla söylemek gerekirse bütün eleştirilere rağmen Türkiye’de konum bazlı sabit internet hizmetlerinde en iyi firma Türk Telekom TTnet’tir.

Yinede İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde Super Online ve D-Smart gibi firmaları tercih edip hem fiyat anlamında hem de kalite anlamında tatmin olabilirsiniz. Ancak Van’da yada Hakkari’de Super Online, D-Smart gibi firmalar hiçbir şey ifade etmeyecektir. Aynı şekilde destek anlamında da çok büyük sorunlar yaşamanız muhtemeldir.

En ucuz sabit internet paketli hangi servis sağlayıcıda?

Türk Telekom TTNet ve D-Smart bu konuda ön plana çıkıyor, gerçekten aboneler için uygun fiyatlı evde internet paketleri mevcut. Eğer sadece evinize internet almak istiyor ve çok yüksek fatura bedelleri ödemek istemiyorsanız Türk Telekom’un İnternetsiz Ev Kalmasın Kampanyası tam size göre.

4Mbps‘ye kadar 20GB İnternet aylık 29.90 Türk Lirası.

Eğer limitsiz bir internet bağlantısı istiyorsanız D-Smart’ın çok uygun fiyatlı bir sınırsız paketi mevcut. Aynı zamanda yalın internet yani ev telefonu almadan internet bağlatabiliyorsunuz.

10Mbps‘ye kadar Sınırsız İnternet aylık 64.90 Türk Lirası.

Eğer evde kullandığınız kablosuz internet modeminizden memnun değilseniz daha önce yazmış olduğumuz yazımızı inceleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here