En İyi Wi-Fi Ayarı Nasıl Yapılır?

İnternet insan dünyasında en önemli noktalarından biri olmuş durumda. İnternetsiz işler yürümüyor, kişilerin arasındaki bağlar kopuyor ve adeta hayat durmuş oluyor. Bu yöntem üzerinden ilerleyen insanoğlu bulduğu wi-fi ağlarını da kaçırmıyor. Peki, wi-fi ayarları nasıl yapılmalıdır?

Wi-Fi Ayarları

İnternet ayarlarını yapabilmeniz için bu düzeneğe uygun telefonunuzun olması şarttır. Sadece telefon değil tablet ve ıphone üzerinden de wi-fi algılanabilir. İnternet ayarlarına girildiğinde kablosuz ağları etkinleştirmelisiniz. Size en yakın wi-fi başta olmak üzere çevrenizde oluşmuş 1 km yakındaki noktaları size gösterir. Çoğu wi-fi şifreli ve korumalıdır. Giriş yapabilmeniz için şifreyi bilmeniz gereklidir.

Wi-Fi’ye Bağlanma

Bağlanmak istediğiniz wi-fi üzerine gelerek şifreyi girmelisiniz. Girdiğiniz şifreyi görebilmek için alt kısımda yer alan göz şekline işarete basarak şifrenize ne yazdığınızı görebilirsiniz. Sonrasında bağlan tuşuna basmanız ile wi-fi’ye bağlanmış olursunuz. Kaydetmiş olduğunuz şifre ile başka zamanda da aynı ortamda bulunmanız halinde otomatik olarak sizi internete bağlayacaktır. Tekrardan herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Bu işlem sadece karşı tarafın şifre ya da ağ adı değiştirmesi ile güncellenir.

Yeni Wi-Fi Ekleme

Telefonunuzun görmediği fakat bağlanmak istediğiniz wi-fi adresini kendiniz de ekleyebilirsiniz. Aynı yöntem üzerinden ilerleyerek telefonunuzun modeline göre değişen konum ile birlikte artı işarete tıklayarak wi-fi ismi, bağlantı noktası bilgilerini girmelisiniz. Sonrasında şifrenizi girerek bağlantıyı kurmuş olursunuz. Yineleme yaptığınızda artık wi-fi adresi otomatik olarak kaydedilmiş ve bir dahaki bağlantı için de hazır konumda olacaktır. İnternet erişim hızınızı arttıran ve daha hızlı, kesintisiz olarak bağlanmanızı sağlayan daha da fazlası olarak video ve fotoğraf paylaşımlarınızda ya da diğer konuşmalarınız için her hangi bir ücret ödemenize gerek kalmayan sistemdir.

Bir cevap yazın