En İyi Spor Haber Sitesi Hangisi?

Devlet erkinin 4. Büyük kuvveti olarak bilinen Medya’nın günümüzde tabiri caizse suyu çıkmış durumda. Haber sitelerinde herkes mensubu olduğu yada finansal olarak desteklendiği kaynağı destekliyor yada onun propagandasını yapar vaziyette. Aynı durum spor medyası içinde geçerli. Bazı spor gazeteleri yada siteleri var ki; bir takım spor kulüpleri tarafından desteklenerek çıkartılıyor ve kendi algısını pompalamaya devam ediyor.

Tabi böylesine kokuşmuş bir ortamda takipçisine doğru, tarafsız ve uydurma olmayan spor haberleri ve içerikleri sunan medya kuruluşları da yok değil. Bizde bu yazımızda takip edilmeye değer spor sitelerini mercek altına aldık. Hazırsanız başlayalım.

En iyi Spor Haber Siteleri 

1-) Ntvspor.net

Zaten televizyon yayıncılığından da bildiğimiz Doğuş grubuna ait bu site özellikle yaz dönemleri transfer haberlerinde tam isabet haberlere imza attığından her zaman güvenilir bir adres olma özelliği taşıyor.

2-) Mackolik.Com

Bir haber sitesinden ziyade canlı skor sitesi gibi dursa da, hali hazırda elinde bulunan istatiksel veri tabanı Türkiye’nin en büyük datalarından biri olarak gösteriliyor. Yerli yabancı bir çok oyuncunun performanslarına ve yıllara göre istatistiklerine kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

3-) Sporx.Com

Zaman zaman taraflı haberleri olsa da grafikleri ve ara yüzü ile sade ve okunaklı bir yapısı var. Takip edilmeye değer.

4-) Fotomac.Com

Basılı spor gazetelerinden biri olan Fotomaç aynı zamanda web sitesi ile de adından söz ettiriyor, özellikle kısa ve sade haberleri okuyucuyu yormadan, sadece verilen mesaja odaklanan yapısıyla okunabilecek spor sitelerinden bir tanesi.

Eğer sizlerin de kaliteli bulduğunuz dijital spor medyası mecraları var ise lütfen yorum bölümüne bırakınız. Hepsi bu kadar.

1 Yorum
Bir cevap yazın