En İyi Ses Sistemine Sahip Cep Telefonları

Cep telefonları globalleşen dünyada artık en yakın dostlarımızdan biri haline geldi. Çin’de üretilen bir telefonun Amerika’da kafede çalışan bir garsonun cebinde olması, bu teknolojinin gidebileceği en son noktalardan biri olarak gösterilmektedir. Uzmanlara göre cep telefonlarını yanlışlıkla evde, iş yerinde ya da herhangi bir yerde unutan insanlar gün içinde aşırı tedirgin ve gergin oluyorlar. Hayatımıza bu kadar giriş yapıp, her alanda bizim yanı başımızda olan cep telefonlarımızda filmler izleyebiliyor, çeşitli sosyal medya programlarında resimlerimizi, ilgi alanlarımızı, hobilerimizi paylaşabiliyoruz. İşten eve dönerken, evden işe giderken kulaklıklarımızı takıp istediğimiz müziklere erişmemiz, marketten ekmek almak kadar basit artık. Müziğin kalitesi arttıkça bizimde aldığımız zevk fazlalaşıyor. Dünyada bir çok şirket cep telefonu alanında iyi olmasına rağmen bazıları özellikle müzik ve hoparlör sistemine ayrıca önem vermektedir.

Marshall London

Birçoğumuzun bildiği üzere Marshall markası bir müzik enstrüman üretim şirketidir. Bu şirket artık yalnızca enstrüman üretmekle kalmayıp geçtiğimiz yıllarda piyasaya ürettiği hoparlör ve kulaklıkları sürmüş ardından ‘London’ marka bir cep telefonuyla en iyi ses sistemine sahip telefonlar arasında gösterilmeye başlanmıştır. 2500 mAh bataryasıyla, çift ön stereo özelliği ve çift kulaklık girişiyle hem gençler hem de yaşı ilerlemiş insanlarla dikkatleri üzerine toplamıştır. Çift kulaklık girişiyle bir müziği iki kişinin dinleyebilme özelliği de vardır. Şuan da ülkemizdeki piyasada satışa sunulmayan bu telefonu yurtdışından temin edebilirsiniz.

HTC 10

Müzik tutkunlarının cep telefonu tercihlerinde bir diğer gözbebeği HTC 10’dur. Ses kalitesi konusunda yıllardır çeşitli çalışmalar yapan HTC firması çıkardığı yeni modeliyle herkesin beğenisi toplamıştır. Yüksek ses çıkım gücüyle dikkatleri toplayan HTC 10 şuanda gelişmiş diğer cihazların gölgesinde kalsada hemen hemen herkes tarafından beğeni almaya devam etmektedir.

LG-G5 Hi-Fi Plus

Modüler tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken LG-G5 Hi-Fi Plus sürümüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış, bir yankı uyandırmıştır. Modüler sistemle büyük bir risk alan firma LG-G5’in çok beğenilmesinin ardından piyasaya G6 modelini sürmüştür. Bu sistemde yüksek kaliteli ses
elde edebilirsiniz. Ayrıca B&O kalitesiyle 32 bit DAC da ses elde edilebilmektedir.

Sony Xperia Z5 Serisi

Arkadaş çevremizde mutlaka gördüğümüz Z5 serisi telefonlar piyasa ses sistemleri ile iddialı bir giriş yaptılar. Xperia Z5 Premium, Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact modelleri de yüksek çözünürlükte ses sistemi sunan modeller arasında yer alıyor. Bu seriler ses dosyalarındaki eksik verileri tahmin edip değiştirerek ses kalitesini artırıyorlar. Otomatik kulaklık optimizasyonu ile birlikte kulak şeklinizi tahmin edip en iyi hizmeti sunarken düşük frekanslı sesleri de ortadan kaldırmaktadır.

iPhone 7

Herkes iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’un kulaklık girişiyle ilgili sıkıntılarından şikayetçi olsa da bu müzik konusunda onların başarısız olduğu anlamını taşımamaktadır. Dünyadaki en büyük telefon şirketlerinden biri olan Apple geliştirdiği teknolojiler sayesinde müzik severleri güçlü bir ses kalitesine sahip iPhone 7 serisiyle tanıştırmıştır. Biri ahize kısmında biri cihazın alt kısmında yer alan stereo yani çift hoparlöre sahiptir. Lightning girişiyle kablosuz da müzik dinleme zevkini bizlere sunan Apple şirketi ilerde çıkaracağı modellerle telefon teknolojisinde çağ atlayacağımızın bir işaretidir.

Bir cevap yazın