En İyi Masaüstü PC Tercih Rehberi

Merhaba arkadaşlar malum dolar kuru günden güne artıyor.. Ama değişen teknolojiler ile birlikte eski seri donanımlarında fiyatlarına birtakım indirimler gelebiliyor.. Bu denge içerisinde yeni baştan kurulumlar değişebiliyor. Masaüstü bilgisayar toplarken fiyat performans olayına dikkat edildiği gibi seçeceğiniz her bir ürünün sizi hangi dönemlerde işinize yarayacağı vede birbiriyle olan uyumunu önemsetiyor.

Ayrıca diğer donanım sitelerinin değişik değişik bulunması zor olan ürünlerini seçmeyeceğim. Herkesce bilinen performansları test edilmiş ürünler tercih edeceğim. Masaüstü bilgisayarı toplarken Kaliteli ve müşteri dostu olan İnventus Sitesini seçtim. 13 yıllık olan bu firma sizi satış sonrası desteğiyle mutlu edecektir. Parçaları tek tek değerlendirmeyip toplu alımdaki çıkan fiyata göre değerlendirmeniz bu anlamda faydalı olacaktır.

Giriş- Orta Seviyesi Başlangıç  Bilgisayar [ 2150 TL~]

Her pc de olması gereken donanımlardan bir tanesi SSD , Ben bu cihaza zorunlu olarak 120 GB ssd koydum. Yeni nesil pcler artık boyutları küçülürken işlemleri büyüyor. Ayrıca Amd nin F/P Oranında en yüksek cihazlarından AMD FX6300 tercih ettim. Fiyatı biraz pahalansada alternatifsizliğini koruyor. Ram olarak Corsair  2*4 lük olanı tercih ettim. Tek 8gb Ziyade bu daha performanslı olacaktır. Ayrıca depolamak amaçlı Seagate 1 TB hd seçimimi yaptım. Ekran kartı sizleri fazlasıyla mutlu edecek Extreme performans olmasa bile orta seviyeli oyuncular için yeterli randımanı verecektir. Zalman Z1 600 W lık kasayı tercih ederek Kasayı ve Power Supply ayrı ayrı almanıza gerek kalmayacaktır. Bu makine orta seviye öğrencileri oyuncuların bir kısmını mutlu edecektir.

screenshot_5

ORTA – ÜST  Performans [ 3300 TL~]

Oyuncu anakart seçimi ile birlikte i5 işlemci gücünü birleştiriyor. 2*8Gb kingston ram ile geleceğe yönelik bir yatırım olurken Corsair Markalı 240 gb ssd sizleri oyunların ön yükleme süreleri ile bekletmeyecektir.Ayrıca 1tb lık depolama alanı ile yedeklemelerinizi yapacaksınız. Ekran kartı da sizleri fazlasıyla mutlu edecek 4GB /256BİT İle çok iyi görüntüler oluşturacaktır.Her zaman  seçtiğim kasalardan Zalman R1 işinizi fazlasıyla görürken şık sade tasarımı yeterli olacaktır.

screenshot_1

Üst – Yüksek Performans  [ 4200 TL~]

Yüksek kaliteli anakart ve İntelin i7 işlemcisi ile hızına hız katarken İleri yönelik yatırımlardan 2*8 16GB ram işlem akışınızı rahatlatacaktır. Ayrıca depolamak için 1 TB harddisk ile verilerinizi yedekleyebilirsiniz. Kingston performans SSD lerinden 240 gb sayesinde çok akıcı windows deneyimi sunarken  Oyun yükleme süreleri artık başınıza bela olmayacaktır. Ekran kartı olarak 6GB RAM/192 görüntü sayesinde oyun deneyiminiz über noktaya çıkarken akışkan sahneleri artık takılmalar yaşanmayacak ileri dönük bir oyun bilgisayarı olacaktır. Zalman Z3 kasası sayesinde  Oyuncu görünümü sağlarken sessizliğini koruyan yapısı sayesinde başınız ağrımayacaktır.

screenshot_2

Sizlere 3 adet farklı Spesifikasyonlarda  Masaüstü Bilgisayar topladım. Sizler bu ürünlerin dışında istek ve arzularınız olursa ihtiyaçlarınıza göre topyalabilirim. Sizlerde farklı bilgisayar önerileri için yorumlarınızı eksik etmeyiniz. Yorumlarınız bizzat benim tarafımdan kontrol edilip tek tek cevap verilecektir. Ayrıca yorumları yazarken kendi seçimlerinizin şemasını ; (Topladığınız ürünlerin isimlerini ,özelliklerini) belirterek daha iyi seçimler için detaylı sorular sorabilirsiniz.

1 Yorum
  • Şafak Hocam Merhaba,bugün itibari ile yukarıda 28.Ekim 2016 tarihinde yapmış olduğunuz tercihleri güncellermisiniz.Oğluma 5.000 tl’ye kadar iyi bir toplama bilgisayar almak istiyorum.Bilgi ve tavsiyenizi rica ediyorum.Saygılarımla.

Bir cevap yazın