Ana sayfa Rehber En İyi Oyuncu Mouse Seçimi

En İyi Oyuncu Mouse Seçimi

Merhaba arkadaşlar Sizlere kullanım keyfimizi etkileyen  eksikliğinde elimizi kolumuzu kaybetmişiz gibi hissedebiliyoruz. TouchPad ler ise oyun oynama sırasında işinizi tam anlamıyla görmeyebiliyor. Bundan ötürü çeşitli ihtiyaçlarımız için mouse arayışına giriyorsunuz. Biz de bu esnada sizin karşınıza çıkıyoruz. Benim ürün alımlarımda tek felsefem 1 kere al ama iyisini al.. Tabi ki burada bütçenize göre en iyisini seçmek  en iyi tercih olacaktır. Piyasada çeşit çeşit ürünler bulunuyor ama bunlar kalite kalite değişebiliyor. Kaliteli ürün kutusundan da anlaşılacağı gibi bu piyasaya yabancı olanlar için alınabilir düzeydeki Ömürlük olabilecek alınabilecek markaları belirteyim. ;

Logitech** – Microsoft – A4 Tech – Asus – Hp – ThermalTake – Trust – Monster – Msi – RAZER gibi ürünleri alabilirsiniz. Eğer bütçeniz çok düşükse  bile bence SNOPY -EVEREST – İNCA gibi FASON China mallarından uzak durunuz. Şundan emin olunuz ki aldığınız ürün sizi uzun yıllar götüreceğinden verdiğiniz paraya acımayınız. Herhangi bir sorun olduğunda çözümsüzlük yaşadığınızda ürünü çöpe atmaktansa; Müşteri hizmetleri ile iletişime geçip birebir değişim bile sağlayabilirsiniz. Bkz Logitech garanti servisleri.

Herkesin ihtiyaçları ve kullanım alanları farklı olduğu gibi bunlar için üretilmiş mouse’lar da katagorilere ayrılmıştır. Sizlere bunlar hakkında kısa bilgiler aktararak en uygun ürünü seçmenizi sağlayacağım.

Screenshot_5

Ev/İş/Büro ; Genelde 2 tuşlu ve 1 Scrool a sahip mouse almanız sizin için yararlı olacaktır. Çok fazla özellikli mouse sizin işlevselliğinizi azaltabilir. Ayrıca elinize tam oturması( Ergonomik) kullanımda sizi yormayacaktır.Logitech-oyuncu-mouseu-webeyn

Multimedya ; Multimedia dünyası geliştikçe ihtiyaçlar o oranda değişebiliyorG602_CTG_highres

Oyun ; Oyun oynarken önenli özelliklerden birtanesi Mporg oyunlarındaki tuş kombinasyonları ve eklentilerinin olmasıdır.Tuşları iyi dizilmesi vede kısayolların olması durumunda çok daha iyi sonuçlar alırken Klavyeye ulaşana kadarki zaman kaybını azaltılabiliyor. Ayrıca mouse un tutuş hissiyatı tuşların çıkarmış olduğu ses de oyundan aldığınız doyumu arttıracaktır.

Screenshot_1

En İyi Oyuncu Mouse Seçimi Yaparken dikkat edilmesi gerekenler ;

1. İlk önce  alacağımız  mouse’un optik okuyucusunun olması ve USB port üzerinden çalışabilmesi  muhakkak gerekir. Toplu mouseların sık sık temizliğe ihtiyaç duyması, atlama yapması ve stabilize dertleri nedeniyle de artık unutulmaya yüz tuttu.  Optik mouseların algılama gücü ve tarama kapasitesi  toplu Mouse lara nazaran çok daha yüksek. Eğer profesyonel niteliklere sahip bir Mouse kullanmak isterseniz lazer Mouse tercih etmelisiniz. USB olması da  kesintilerin önüne geçilmesine, sürekli  tak-çıkar zahmetine yol açar. Ayrıca oyuncu mouselarında en önemli konulardan bir tanesi veri iletimin maksimum derecede kayıpsız ve anlık olmasıdır. Bundan ötürü Kablolu mouse kullanımı önemlidir , Tercih sebebidir.

2. Bilgisayarımızı sadece  internette sörf için kulanıyorsanız   kablosuz mouse tercih edebilirsiniz. Aksi durumda; kablolu Mouse size sıkıntı ve çalışma güçlülüğüne yol açar.

3. Estetik olmasına  dikkat edin. Küçük boyutlu, elinize tam oturmayan bir Mouse kesinlikle ama kesinlikle tercih etmeyin. Mouse’un muhakkak ele tam oturmalı ve kullandığınız ele uygun olmalı. (Bazı mouse modelleri hem sağ hem de sol kullanımı desteklemekteler. Bu tarz mouse’lar evde birçok kişi tarafından kullanılacaksa tercih edilebilir).

Screenshot_6Ürünler seçimi hakkında gerekli bilgilendirmeyi yaptım. Sizde özel ihtiyaçlarınıza göre soru sormak isterseniz ve de bilgilenmek adına en iyi oyun performansı için tercihlerde yardım olabilmek için yorumlarınızı bekliyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here