Ana sayfa Rehber En İyi Oyuncu Kulaklık Seçimi

En İyi Oyuncu Kulaklık Seçimi

Merhaba arkadaşlar. Sizlere oyunlarda keyif almamızı sağlayan ve kaliteli ergonomik yapısıyla saatlerce kulağımızda kalsa bile bizleri yormayan bu oyuncuların en önemli  performans araçlarından biri olan Oyuncu Kulaklığı tabir edilen kulaklıklardan bahsedeceğim. Satın alırken gerçekten oyuncu kulaklığı diye satılmasına rağmen aslında işlevlerini tam anlamıyla yerine getirmeyen ürünlerin para tuzağı olduğundan bahsedeceğim.

Piyasada çeşitli marka modellerden çeşitli tasarımlarla üretilmiş bu donanım ürünleri kimi zaman keyifle kullanabilecekken kimi zaman mide bulandırıcı baş ağrıtıcı sağlık düşmanı sinir krizleri geçirten ürünler olabiliyor. Bu yazımızda sizlere hangi ürünler daha performanslı ve kaliteli ses alabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğim. Oyuncu Kulaklık Seçimi  yaparken fiyata değil performansa bakmanız gerektiği hakkında vurgular yapacağım.

Mesela; Counter Strike 1.6 turnuvalarında ( Klan maçları)  ses kasmak diye tabir vardır. Burada amaç oyuncunun ayak seslerinden ve de bomba ateş seslerinden oyuncuların size olan uzaklıklarını kulaklığın ince akustik ses derinliği ile tespit edip; 2’li karşılaşma durumunda avantajlı duruma geçebiliyorsunuz. Takım oyununda kulaklık mikrofonunun ses kalitesi ve konumu da çok önemli bir yer almaktadır. Oyuncuların iletişiminde özellikle takım oyununda çok önemli bir yere sahip olduğundan mikrofon konumu ve kullanılan mikrofonun cinside sizlerin  yolladığı seslerinin karşıya yolladığı netliği oluşturduğundan bu da sizin etkileşiminiz açısından önemli bir kriterdir.

Kulaklık Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

 • Kulaklığın ağırlığı hakkında detaylı bilgiler önemlidir Uzun saatlerce başımızda kalacağından konforu etkiler.
 • Kulaklığın kumaş malzemesinin kalitesi ve kullanılan malzemenin Mukavemeti; Acil durumlarda birden çıkardığında kırılma eğilimi.
 • Mikrofonun ağız kısmına olan yakınlığı ve gerekli durumlarda mevki değişimi önemlidir. kimi zaman dikkat dağıtabilir.
 • Kulaklığın Frekans tepkisi (Frekans aralığı geniş olan kulaklıklar tercihe edilmelidir. Özellik Cs oyununda ses kasarken her sesi duymak işimizi kolaylaştırır düşmanı buldurur.)
 • Mikrofon hassasiyet tepkisi
 • Kulaklığın garanti süreci ve satış sonrası hizmet
 • Kulaklık alırken özellikle yine cs oyunu için bahsediyorum 5.1 kanal  7.1 kanal tercih edilmemeli   yoksa sanal bir ses alacağımızdan sorun yaşayabilirsiniz.
 • Kulaklığın taç kısmının saç ve baş yapımıza uygunluğu önemlidir.
 • Kulaklığın giriş kısmının cihazımıza olan uygunluğu  3.5 Stereo jack olanı tercih edilen evrensel değerdir.
 • Bilindik markaları almanız sizin yararınıza olacaktır. [ Logitech , Creative , Plantronics , Steelseries ,Asus , Sennheiser , Trust bu markalardan en uygun ve kaliteli olanı Trust olanıdır. Sakın ama sakın Everest , Snopy gibi saçma sapan çin bozmalarını almayınız. En az 100 liradan başlayan kulaklıklar alabilir performanslı oyunun keyfini çıkarınız.
 • Bu ürünleri bir kere alıyorsunuz almışken gerekirse 2 yada 3 taksitle alın ama 1 kere alın.! 
 1. Logitech G230 Oyuncu Kulaküstü Kulaklık ( Fiyat 179 Lira)Screenshot_1
 2. Creative Sound Blaster Tactic3D Fury Oyuncu Kulaküstü Kulaklık ( 239 lira)Screenshot_3

 3. Plantronics Gamecom 388 Oyuncu Kulaküstü KulaklıkScreenshot_4

 4. Creative Draco HS-850 Oyuncu Kulaküstü Kulaklık ( 157)

  Screenshot_5

 5. Trust GXT 340 OyuncuKulaküstü Kulaklık ( 144 Lira)

Screenshot_6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ben gerekli bilgileri detaylıca anlattım. Sizlerde merak ettiğiniz vede oynadığınız oyuna göre en iyi en performanslı kulaklık seçmek için yorumlarınızı yapınız en kısa zamanda yanıt vereceğimizden emin olunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here