En İyi Kablosuz Klavye Mouse Seti Hangisi?

Bizim gibi bilgisayarını her an yanında taşımak isteyen dolayısıyla laptop pc kullananların en çok yaşadıkları sorunlardan biride pc klavye ve mouse’nun yetersiz kalmasıdır. Ayrıca bilgisayarda çokça yazı yazan ve yazı yazmayı, dijital doküman oluşturmayı seven biriyseniz bir laptopun klavyesi size asla yeterli gelemeyecektir. Böyle durumlar içinde kullanılabilen kablosuz klavye ve Mouselardan sayısız farklı renk ve modelde mevcut piyasada ancak hepsi tam anlamıyla aradığınız yazım rahatlığını ve fare kontrolünü sağlamayabilir. İşte bu yüzden buradasınız. Hazırsanız başlayalım.

Yazı Yazmak İçin En Uygun Klavye Hangisi?

Daha önce yaptığımız ürün incelemelerini okuduysanız, genellikle tek bir markaya bağlı kalmadan tavsiyelerde bulunduğumuzu fark etmişsinizdir. Ancak söz konusu klavye konusu olunca yazma hazzı bakımından Microsoft’tan başkası yalandır.

Microsoft Wireless Desktop 800 Klavye&Mouse Set (Şu andaki en iyi fiyat 79 Tl.)

Klavyesi Nasıl?

Gerek klavye genişliği gerekse her tuşun kendine has boyutunun tam kıvamında olması bu klavyeyi alanının iyileri arasına sokuyor. Ayrıca herhangi bir tuşa bastığınızda hissettiğiniz dokunma hissi “Evet bu klavye yazı yazmak için üretilmiş” dedirtecek türden. Ürün yanında Mouse ile birlikte geliyor ve paketin içinden 3 adet Duracell pil çıkıyor. Küçük pillerin ikisi klavye için, diğer büyük pil ise fareniz için. Kablosuz bağlantı sağlayan usb kiti ise tek parça yani tek parça ile hem Mouse hem klavye kontrolü sağlıyor. Hemen belirtmek gerekirse bu klavye bir oyuncu klavyesi değil, tam anlamıyla yazı yazmak için üretilmiş. Elbette ki oyunda oynanabilir ancak çok fazla dayanabileceğini söyleyemem.

en iyi kablosuz klavye

Mouse’u Nasıl?

Maalesef klavye için düzdüğümüz methiyeleri fare içinde söyleyemeyeceğim. Her şeyden önce büyük bir yapısı var mouse’un. Hem sağ elle hem de sol elle kontrol için müsait ancak ele tam oturduğunu da söyleyemem. Ben mouse’unu aynen kutuya koydum ve emektar Logitech M-165 kablosuz mouse’um ile yola devam ediyorum. Fazladan bir usb portumu feda etmiş oldum. Ayrı ayrı satıldıklarına rastlamadım ancak eğer bulursanız sadece Microsoft klavyesini tercih edin derim.

Son olarak eklemek istediğim eğer ben sürekli klavye pili ile uğraşamam diyorsanız, kablolu modellerden birini tercih edebilirsiniz. Hem maliyetini de düşürmüş olursunuz, ancak bilgisayarınızı sürekli televizyon, projeksiyon aleti gibi çevre birimlerine aktarıyorsanız, kablosuz klavye ve Mouse tercihi kaçınılmaz olacaktır.

Wireless Desktop 800 için driver sürücü desteğine buradanGüncel en uygun fiyat bilgisine de buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın