Ana sayfa Rehber En İyi Grafik Özelliğine Sahip Bilgisayar Oyunları

En İyi Grafik Özelliğine Sahip Bilgisayar Oyunları

Teknoloji büyük bir ivmeyle gelişimini sürdürüyor. Bu da eğlence sektörünü yakından etkiliyor. Oyunlarda gün geçtikçe gerçeğinden ayırt edemeyeceğimiz grafiklere yaklaşır olduk. Eskiden daha çok ön planda olup son kullanıcı tarafından daha çok talep edilen oyunlardaki oynanış olurdu. Günümüzdeyse oynanabilirlik hala oyunları sattıran önemli bir faktör olsa da grafik birincil arzu nesnesi haline geldi. İnanılmaz bir büyüme gerçekleştirmiş bu piyasada reklam faktörü de oyunun grafiğinin ne kadar iyi olduğuyla doğru orantılı. İşte 2017 yılında yakın zamanda çıkmış en iyi grafikli bilgisayar oyunları.

Battlefield 1:

Electronic Arts’ın iki yılda bir çıkardığı Battlefield serisinin bu son oyunu gerek tek oyunculu gerekse çok oyunculu modda grafiksel anlamda çok başarılı bir iş çıkartmıştı. Hızlı ve akıcı oynanışı, savaş atmosferini çok iyi vermesi, patlama ve ışık efektlerindeki başarı görsel açıdan harika bir görüntü ortaya koyuyordu.

Grand Theft Auto V:

Çıkışının ardından uzun sayılabilecek bir zaman geçmiş olsa da grafiksel anlamda hala çok etkileyici duran Grand Theft Auto V en çok satılan bilgisayar oyunları listesinde üst sıralardaki yerini koruyor. Serinin yeni oyunu gelene kadar da grafikleri eskimeyecekmiş gibi duruyor.

Ryse:

Son of Rome: Oynanış olarak eleştirilmiş, oyun süresi kısa bulunmuş ve tekdüze ilerleyen yapısıyla yeterince yüksek notlar alamamış olsa da Ryse: Son of Rome grafiksel anlamda bu listenin en iddialı isimlerinden biri. Sadece grafik söz konusu olduğunda da çoğu listede en üst sıralarda yer alıyor.

For Honor:

Gün geçtikçe online arenalarda kalabalık bir maç bulma olasılığımız düşse de For Honor grafiksel anlamda işini çok iyi yapan bir oyun. Bir şövalye, viking ya da samuray olup kılıç dövüşüne girdiğiniz bu aksiyon oyunu ekran kartlarımızı oldukça zorluyor.

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands:

Özellikle çevre ve doğa grafikleriyle açık dünya bir yapıda olmasına rağmen listedeki en iyi performansı gösteren yapım diyebiliriz. Arkadaşlarınızla birlikte oynayıp kartellerin peşine düşebileceğimiz bu aksiyon ve gizlilik oyunu türünü sevenleri kendine bağlamak için her şeye sahip.

Witcher 3:

Witcher serisinin son ana oyunu olacağı açıklanan yapım kimsenin beklemediği kadar büyük bir başarıya imza attı. Çeşitliliğe sahip görev yapısı, insanı içine çeken dünyası, başarılı oynanış dinamikleri ve tabi ki grafikleriyle çıktığı yıl tüm ödülleri toplamıştı.

Gears of War 4:

Artık Xbox’a özel olmayıp Pc’lerimizi de ziyaret eden Gears of War serisi dördüncü oyununda da çizgisini bozmamış kendi türünün en başarılı örneklerinden biri olmuştu. Siper aksiyonunun en önde gelen temsilcilerinden olan Gears of War dördüncü oyunda da aynı sistemi kullanıyor. Güzel bir hikaye anlatımının yanında çok oyunculu birçok moda da sahip oyun doku kalitesi başta olmak üzere grafikleriyle bize harika bir deneyim yaşatıyor

Quantum Break:

Çoğu film ve diziden tanıdığımız ünlü oyuncuların birebir modellenmesi ve onların performanslarıyla hayat bulan Quantum Break dizi bölümleri tarzında ilerleyen yenilikçi bir yapıya sahipti. Yüz modellemeleri ve mimikler konusunda çok başarılı olan oyun çizgisel ilerleyen ve sık sık uzun dizi videolarıyla kesilen yapısı sebebiyle istediği başarıyı yakalayamasa da grafiksel anlamda herkesten tam not aldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here