Haberler

En İyi Global Markalarda İkinci Sırayı Google Aldı, Birinci Kim Oldu?

Küresel anlamda her yıl merakla beklenen En İyi Global Markalar Listesi 2016’da yazılım devi, teknolojiye yön veren Google markası ikinci sırada yer alırken, Apple her türlü olumsuz eleştiriye rağmen liderlik koltuğunu bırakmadı.

Küresel anlamda her yıl merakla beklenen En İyi Global Markalar Listesi 2016’da yazılım devi, teknolojiye yön veren Google markası ikinci sırada yer alırken, Apple her türlü olumsuz eleştiriye rağmen liderlik koltuğunu bırakmadı. Yayınlanan istatistiklere göre Apple geçen seneye oranla hem değer kazanıyor, hem de mali açıdan yükselen bir grafik sergiliyor. Sonuçların bu şekilde olmasına uzmanlar Google’un geniş yelpazeye dağılmasını işaret ederken, Apple’ın ise kararlı duruşunun ve özellikle mobil sektöründe büyük rol oynamasının etkilediğini belirtiyor.

COCA COLA DEĞER KAYBETTİ FAKAT GOOGLE VE APPLE’I TAKİP ETMEYE DEVAM EDİYOR
En İyi Global Markalar Listesi 2016’da değer kaybeden firmalardan biri de Coca Cola olduğu ifade edilirken, yine de firmanın 3.sırada ki yerini koruduğunun altı çiziliyor. Google’un en büyük rakiplerinden biri Microsoft ise bu sıralama da kendine 4.sırada yer bulurken, Apple’ın en büyük rakibi olarak nitelendirilecek Güney Koreli teknoloji devi Samsung listeye 7.sıradan giriyor. Diğer taraftan en önemli detaylardan biri de teknoloji gündemlerini sıkça işkal eden Tesla’nın bu listeye en son sıradan, yani 100.sıradan girmiş olması.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top