En Güvenilir 5 Ücretsiz Antivirüs Programı

Eğer bir bilgisayarınız varsa ve bu bilgisayar ile internet üzerinde sörf yapıyor iseniz virüs saldırılarına maruz kalmamanız imkansızdır. Her açtığınız site, her indirdiğiniz dosya sizin için bir risk teşkil eder ve bundan kaçış yoktur. İşte bu yüzden işletim sisteminiz ne olursa olsun onu bir antivirüs yazılımıyla korumanız gerekecektir. Biz Türklerin yaptığı en büyük hata bir virüs antivirüs programı bulup onu crack yaparak kullanmaktır. Ancak bilmemiz gerekir ki crackler de başlı başına bir virüs yazılımlarıdır ve tehlike arz eder. Diyelim ki Antivirüs yazılımına para vermek istemiyoruz. Bu durumda yapılacak tek şey güvenilir ücretsiz antivirüs yazılımlarını kullanmaktır. Bizde bu yazımızda kendi deneyimlerimizden yola çıkarak en güvenilir ücretsiz 5 antivirüs programını sizler için derledik.

en güvenilir antivirus programı

1-) Avira Free Antivirus

İnternetteki tehlikeli yazılımları koruyan bir program. Bilgisayarınızı siber saldırılardan Avira sayesinde korumanız mümkün. Aktif güvenlik duvarı sayesinde çevrimiçi koruma sunuyor. Bu sayede sistem casus yazılımlardan korunuyor. Basit ara yüzünden dolayı oldukça tercih ediliyor.

ücretsiz antivirüs programı

2-) AVG Anti-Virus Free

Bu virüs programının en önemli özelliklerinden birisi güncellenen altyapısından dolayı yeni virüsleri bile kolayca tanıması. Kapsamlı bir güvenlik hizmeti sunuyor. Zararlı web sayfalarında kullanıcıyı uyarıyor. Bilgisayarları diğer Antivirüs yazılımlarına göre gözle görülür bir şekilde yavaşlatmıyor.

avg ücretsiz virus programı

3-) Ad-Aware Free Antivirus

Bu program casus yazılım engelleme konusunda gelişmiş Antivirüs programlarından biri. Güçlü güvenlik özelliklerine sahip.  Ad-Aware Free Antivirus sayesinde güvenli olmayan indirmeleri, spam e-postaları ve casus yazılımları kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Hızlı fonksiyonlara sahip bu şekilde kolaylıkla sistemi koruyabiliyor.

en iyi virüs programları ücretsiz

4-) Avast! Free Antivirus

Benim en favori antivirüs yazılımım bu diyebilirim. Hem çevrimdışı hem de çevrimiçi güvenlik hizmeti sunuyor. Virüs, trojen ve casus yazılımları tarayıp engelliyor. Sistem bu şekilde stabil olarak çalışmaya devam ediyor. Sağlam bir güvenlik yazılımı arıyorsanız Avast.

ücretsiz virus programları

5-) Bitdefender Antivirus Free

Programın arayüzünün sadece tek bir ekrandan oluşması sayesinde karmaşık antivirüs programlarının aksine pek navigasyon sorunu da yaşamayacaksınız. Gerçek zamanlı olarak kullanıcıların bilgisayarlarını zararlı içeriklerden koruyabilen ve böylece malware, spyware, trojanlar ve pek çok diğer türdeki virüslere karşı etkin bir silah haline gelebilen Bitdefender Antivirus Free, en baştan virüslerin sisteminize girişine engel olarak sonradan temizlikle uğraşmanıza gerek bırakmıyor.

en sağlam ücretsiz antivirus programları hangisi

Bu listede bulunan ücretsiz antivirüs  yazılımlarından birini seçerek sisteminizi belirli periyotlarla taratmanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın