En Faydalı 5 WordPress Eklentisi

Son dönemin en çok kullanılan Cms yani içerik yönetim sistemlerinden biri olan WordPress blog hobisinin de yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte neredeyse herkesi site sahibi yapar oldu. Ancak bu sitelerin birçoğu bir hevesle açıldıktan sonra yeterli ilgi ile beslenememesinden ve Google’da site tutundurmanın bir takım zorluklarından dolayı belirli bir süre sonra site çöplüğüne dönen ancak içerik manasında hiçbir faydası olmayan internet mecrası ortaya çıkmış oluyor. Her neyse konuyu fazla uzatmadan eğer WordPress tabanlı bir web siteniz varsa ve bu işte bende var olmak istiyorum diyorsanız bu eklentileri mutlaka kurmalısınız.

WordPress En Yararlı Eklentiler

1-) Google XML Sitemaps

Web dünyasının olmazsa olmazlarından xml site haritasını oluşturan bir sitenin bel kemiği. Her ftp’de mutlaka bulunmalı. Oluşturduğunuz site haritasını Google amcaya yollamayı unutmayın.

2-) Yoast SEO

Ürettiğiniz içeriklerin arama motorlarında sıralamaya girmesi için vazgeçilmez bir eklenti.  Ancak Google Xml Sitemaps eklentisi ile birlikte kullanıldığında çakışma yaratabilir böyle bir durumda Yoast’ın site haritasını pasif hale getirmelisiniz.

3-) Akismet

Belirli bir süre sonra ürettiğiniz içeriğin yorum bölümüne dadanan troller spam yorum göndererek sitenizi çöplüğe çevirmek isteyeceklerdir bundan sakınmak için Akismet eklentisini mutlaka kurmalısınız.

4-) Better Delete Revision

Blogcular arasında kullananların ve bilenlerin az olduğu eklentilerden biride bu güzide yazılımdır. Bildiğiniz gibi hazırladığınız bütün postların taslakları daha sonra geri dönüş yapma ihtimaline karşı kaydedilir. Bu durumda belirli bir süre sonra biriken dosyalar sisteminizde çok fazla veriye sebep olur ve yavaşlayan bir siteniz size doğru yaklaşır. Bu endemik eklentiyi mutlaka kurmalısınız.

5-) W3 Total Cache

Sisteminizde bulunan sorgulara ve dosyalara ziyaretçilerinizin hızlı bir şekilde erişmesi için gerekli olan cache belleği sağlayan W3 Total Cache ile siteler daha hızlı ve sorunsuz.

Tavsiye ettiğimiz küçük ama etkili eklentiler ile sitenizin canına can katabilirsiniz. Şimdilik hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın